• barrus89
    0 barrus89 #

Korzysta ktoś z #payu na #allegro ? Jak długo się czeka na wypłatę środków do #mbank ? O co w tym w ogóle chodzi tak po krótce?

• S............m
      S............m 0 #  

@barrus89: edit: czeka się chyba normalnie (1 dzień?), ale PayU, od razu po zaksięgowaniu Twojej wpłaty wysyła sprzedającemu info, że wpłaciłeś kasę i gość może wysłać Ci paczkę nie czekając na przelew. Korzystałem z tego tylko jako kupujący.

• ZenobiuszFurman
      ZenobiuszFurman 0 #  

@barrus89: ja korzystałem. Kupujący wpłaca kasę jakby na twoje konto w payu po czym możesz je przelać na własne konto bankowe. U mnie do PKO BP trwało to chyba 1-2 dni, albo cały weekend.

• barrus89
      barrus89 0 #  

@ZenobiuszFurman: @StaryHipopotam: no dobrze ale jaki ma sens taki pośrednik? W przypadku gdy towar okazuje się nie taki jak w opisie to pieniądze są "zamrożone" do czasu rozwiązania sporu?

• S............m
      S............m 0 #  

@barrus89: chyba tylko taki, że sprzedający natychmiast widzi Twoją wpłatę i może szybciej wysłać zamówienie.

• barrus89
      barrus89 0 #  

@StaryHipopotam: być może ma to sens jak każdy ma konta w innych bankach. Ale z reguły pieniądze z konta na konto dochodzą w max 2 dni. Nie rozumiem ale dzięki za pomoc

• S............m
      S............m 0 #  

@barrus89: noo ale tutaj sprzedający widzi, że przelew został wykonany od razu, więc kupujący nie musi czekać tych 2 dni.

• barrus89
      barrus89 0 #  

@StaryHipopotam: Właśnie ja się pod tym kątem zastanawiałem. Przychodzą mi natychmiast powiadomienia sms o przelewach - więc na cholere mi to payu?

• S............m
      S............m +2 #  

@barrus89: ale przychodzą dopiero kiedy kasa wpłynie na Twoje konto. Przelewy między kontami w tym samym banku są praktycznie natychmiastowe, a między kontami w różnych bankach mogą trwać nawet ponad 24h. PayU ma konto w każdym dużym banku, więc od razu po wpłacie księguje przelew u siebie i wysyła Ci informację, że kasa wpłynęła.

+: barrus89, ZenobiuszFurman