•  

  Korzysta ktoś z #payu na #allegro ? Jak długo się czeka na wypłatę środków do #mbank ? O co w tym w ogóle chodzi tak po krótce?

  •  

   @barrus89: edit: czeka się chyba normalnie (1 dzień?), ale PayU, od razu po zaksięgowaniu Twojej wpłaty wysyła sprzedającemu info, że wpłaciłeś kasę i gość może wysłać Ci paczkę nie czekając na przelew. Korzystałem z tego tylko jako kupujący.

  •  

   @barrus89: ja korzystałem. Kupujący wpłaca kasę jakby na twoje konto w payu po czym możesz je przelać na własne konto bankowe. U mnie do PKO BP trwało to chyba 1-2 dni, albo cały weekend.

  •  

   @ZenobiuszFurman: @StaryHipopotam: no dobrze ale jaki ma sens taki pośrednik? W przypadku gdy towar okazuje się nie taki jak w opisie to pieniądze są "zamrożone" do czasu rozwiązania sporu?

  •  

   @barrus89: chyba tylko taki, że sprzedający natychmiast widzi Twoją wpłatę i może szybciej wysłać zamówienie.

  •  

   @StaryHipopotam: być może ma to sens jak każdy ma konta w innych bankach. Ale z reguły pieniądze z konta na konto dochodzą w max 2 dni. Nie rozumiem ale dzięki za pomoc

  •  

   @barrus89: noo ale tutaj sprzedający widzi, że przelew został wykonany od razu, więc kupujący nie musi czekać tych 2 dni.

  •  

   @StaryHipopotam: Właśnie ja się pod tym kątem zastanawiałem. Przychodzą mi natychmiast powiadomienia sms o przelewach - więc na cholere mi to payu?

  •  

   @barrus89: ale przychodzą dopiero kiedy kasa wpłynie na Twoje konto. Przelewy między kontami w tym samym banku są praktycznie natychmiastowe, a między kontami w różnych bankach mogą trwać nawet ponad 24h. PayU ma konto w każdym dużym banku, więc od razu po wpłacie księguje przelew u siebie i wysyła Ci informację, że kasa wpłynęła.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Zmienili już powód bana. Zobaczcie co było wcześniej:

  #gruszkacontent #bekazgrubasow #tangodown #bekazlewactwa #stobanowdlalewakow

 • avatar

  #trocheruchuwewroclawiu

  Drogie Mirałki,

  minęło już ~9 miesięcy [tu Rafał wrzuć jakąś zabawną anegdotkę n/t ciąży] odkąd zaczęliśmy biegać, skakać, odbijać, wiosłować, haratać w gałę i robić razem wiele innych (nie)godnych rzeczy.
  Z tego powodu, zainspirowany także stale polepszającymi się warunkami pogodowymi, chciałbym przypomnieć/zasugerować/cokolwiek/bezokolicznik/poinformować, że ciągle zapraszamy nowe twarze do wyjścia z piwnic i partycypowania w naszych spotkaniach, a także proponowania nowych rodzajów aktywności.

  Te kilka miesięcy temu napisałem zdanie:

  Zapraszamy każdego - niezależnie od kondycji, wzrostu, masy ciała czy umiejętności - bo chodzi tu tylko o dobrą zabawę i wyjście z piwnic raz na jakiś czas. Tak, ty też przyjdź ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  i muszę powiedzieć, że doskonale ono zadziałało! Grają z nami wszyscy: grubasy (np. @jgwfsd), karły (np. @anonim1133), ludzie o nieprzeciętnie niskim IQ (np. @DivineDevil), gimnazjaliści (np. @GoodDzob), emeryci (np. @sidhellfire), bezdomni (np. @Szczupakabra), znajdą się też fajne loszki, jak na przykład @Dewastators.

  Z grupy randomowych przegrywów z internetu wyrosła pomocna, zaangażowana, zawsze gotowa się razem napić społeczność randomowych przegrywów z internetu (ba, właściwie nawet część z nas dzięki tym spotkaniom powychodziła z przegrywu - myślę, że potwierdzą to w komentarzach [to wrzuć jak się upewnisz, że @mars83 rzeczywiście zamoczył]).

  Jak na razie najczęściej grywamy w piłkę nożną i siatkówkę, udawało się również spotkać na koszykówce, kajakach i kilku innych aktywnościach.

  Także ten... zapraszam #wroclaw po raz kolejny ( ͡° ͜ʖ ͡°).

  PS Kilkukrotnie zdarzyło się, iż osoby z innych miast komentowały, że fajna inicjatywa. Pozwolę sobie więc jednorazowo przyspamować #warszawa, #krakow, #katowice, #szczecin, #poznan, #gdansk, #gdynia i #innemiasta, żeby i was zachęcić do ruszenia dupska; może kiedyś uda nam się pograć w coś razem? A już na pewno jak odwiedzicie Wrocław i będziecie mieli ochotę coś porobić to dawajcie znać.

  pokaż spoiler Jak komuś się chce, to niech pluśnie dla atencji.
  pokaż całość

 • avatar

  Oto dwa etapy rozwoju seksualnego kobiety:
  1: Spadaj ode mnie ofiaro losu, taka ciapa jak ty nie ma u mnie żadnych szans, wolę twardzieli, bo twardziele kochają najmocniej.
  2: Samotna matka pozna uczuciowego i wrażliwego mężczyznę na poziomie, z własnym mieszkaniem i dobrymi zarobkami.

  #suchar #dowcip #heheszki #humor