Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  Koniec maratonu nocek w pracy.
  #dziendobry

 • avatar

  UWAGA, TREŚCI SĄ DRASTYCZNE

  pokaż spoiler Za ewentualne błędy przepraszam, jest późno, jestem zmęczona, ale naszło mnie na sklejenie tego.


  Wampir z Sacramento - Richard Chase

  -> Urodzony 23 maja 1950 roku w Sacramento.

  -> Należał do patologicznej rodziny, jego ojciec znęcał się nad nim, oraz jego młodszą siostrą.

  -> Jako dziecko lubował się w torturowaniu zwierząt, oraz zabawach ogniem. Zanim skończył 10 lat zamordował własnego kota.

  -> Jako nastolatek nie narzekał na brak powodzenia, spotykał się z kilkoma dziewczynami. Jedna wyjawiła w późniejszym czasie, że Richard miał problemy z odbyciem stosunku, nie potrafił utrzymać erekcji, w wieku 18 lat udał się z tym problemem do psychiatry.

  -> Chase był uzależniony od narkotyków, po wyprowadzce z domu często zmieniał współlokatorów, którzy wspominali go jako ciężkiego do zniesienia towarzysza.

  -> W późniejszym czasie Richard zaczął przejawiać coraz dziwniejsze zachowania, twierdził, że jego serce zatrzymuje się, że kości wychodzą mu z tyłu głowy. Zachowania te skłoniły go do kolejnej wizyty u psychiatry, który zdiagnozował schizofrenię paranoidalną. Poddano go trzydniowej obserwacji, opuścił zakład na własne życzenie, mimo zaleceń dalszej hospitalizacji.

  -> Jakiś czas później Chase zaczął zabijać króliki, obdzierał je ze skóry, jadł ich wnętrzności, pił ich krew. Pewnego dnia wstrzyknął sobie krew jednego, doprowadziło to do sepsy. Richard wierzył, że jego serce przestanie się zatrzymywać dzięki tym zabiegom. Na królikach się nie skończyło, po jego ucieczce ze szpitala psychiatrycznego w 1976 roku znaleziono go z zakrwawionymi ustami, krew należała do ptaktów. Zaczęto nazywać go Drakulą.

  -> Króliki i ptaki to był początek, potem pojawiły się psy i koty. Chase porywał zwierzęta sąsiadów, potem ze szczegółami opowiadał im co zrobił z ich pupilami. Jakiś czas póżniej Chase kupił broń.

  -> 29 grudnia 1977 roku zabił pierwszą ofiarę, postrzelił 51 letniego Ambrose Griffina na progu jego domu, kiedy wnosił do domu zakupy, był na nich razem z rodziną. Oczywiście w sprawie były jakieś ślady, ba, był nawet świadek, którego poddano hipnozie, dzięki której przypomniał sobie numer rejestracyjny wozu z którego strzelano (219EEP), ale wszystkie tropy się urwały.

  -> W późniejszym czasie Richard zaczął zajmować się włamaniami, 23 stycznia, Jeanne Layton spostrzegła jak jakiś mężczyzna próbuje wejść do jej domu przez okno, potem podszedł do przeszklonych drzwi i obserwował Jeanne, po krótkiej chwili odszedł, jak gdyby nigdy nic.
  Dokonał włamania również do domu państwa Edwardsów z którymi spotkał się w ich mieszkaniu, wrócili z zakupów podczas gdy on był w ich mieszkaniu. Próbowali go zatrzymać, jednak na próżno. Podczas włamania nasikał do szuflady ich dziecka, oraz wybrudził kałem jego łóżeczko.
  Włamań było o wiele więcej, domy wybierał losowo, bez żadnych osobistych pobudek, albo wcześniejszych obserwacji.

  -> Tego samego dnia w którym Richard dokonał włamania do Edwarsów, zaczepił na ulicy Nancy Holden, zadał jej dość dziwne pytanie

  Siedziałaś na motocyklu, gdy Kurt został zabity?

  Nancy natychmiat skojarzyła fakty. 10 lat wcześniej zamordowano chłopaka na motorze, na imię miał właśnie Kurt. Skojarzyła też twarz mężczyzny, zapytała go o jego dane personalne, ten przedstawił się jako Rick Chase. Nancy przypomniała sobie skąd zna tą twarz, chodzili razem do szkoły średniej.

  -> Kolejne włamanie starannie zaplanował, w szkynce na listy państwa Wallin ukrył naboje. Wszedł do domu, najpierw dwa razy postrzelił Teresę, która była w 3 miesiącu ciąży. Kiedy upadła wycelował w skroń i oddał trzeci strzał, zwłoki zaciągnął do sypialni.
  David, mąż Teresy wrócił do domu o 18, zastał żonę w sypialni, roznegliżowaną, miała odcięty sutek i jelita wywleczone na wierzch, oraz wiele ran kłutych. Usta miała napchane zwierzęcymi odchodami. Jak się później okazało Chase pił krew Teresy.

  -> Kolejną ofiarą był Dan Meredith, został postrzelony w głowę, znaleziono go w hallu. W wannie znajdującej się w mieszkaniu znaleziono sporo krwi. Dan nie był jedyną ofiarą, chwilę potem w sypialni znaleziono Evelyn Miroth, schemat był ten sam, kobieta miała ściągniętą bieliznę i wszystkie wnętrzności na wierzchu. Morderca odbył z nią stosunek analny, a raczej z jej zwłokami, po tym ranił ją w odbyt 6 razy, tak mocno i agresywnie, że uszkodził macicę. Evelyn miała sześć nacięć na szyi, morderca próbował wydłubać jej oko. Za łóżkiem znaleziono Jasona, syna Evelyn, miał 6 lat, zginął od dwóch strzałów w głowę.

  Dan zginął dlatego, że poszedł sprawdzić co z Evelyn. Ta miała wysłać do niego pod opiekę Jasona, jednak gdy ten się nie zjawiał Dan wysłał swoją 11 letnią córkę, aby sprawdziła czy w domu Evelyn wszystko jest w porządku. Dziewczynka twierdziła, że w domu widziała ruch, ale nikt nie otworzył, to zaniepokoiło Dana, poszedł sprawdzić co się dzieje. Co ciekawe Evelyn mieszkała tylko 1,5 km od państwa Wallin, poprzednich ofiar. W obu mieszkaniach znaleziono okrągłe odciski, jak po wiadrze.

  Jednak to nie koniec, ofiar tego wieczoru było więcej, Evelyn tego dnia opiekowała się 10 miesięcznym siostrzeńcem, zaginął. w jego łóżeczku znaleziono sporo krwi. Później okazało się, że Richard zabił go w łazience, jednak to mu nie starczyło, otworzył czaszkę dzieciaka a kawałki mózgu wyrzucił do wanny. Wystraszył się pukania do drzwi i w panice zabrał ciało ze sobą. W swoim mieszkaniu zjadł organy wewnętrzne dziecka.

  -> Po całym zajściu przesłuchano 11 latkę, która widziała młodego człowieka kręcącego się wcześniej w pobliżu miejsca zbrodni. Podała jego szczegółowy rysopis, widywała go wcześniej, bowiem bywał w okolicy dosć często. Niedługo potem okazało się, że czerwone kombi Dana Mereditha zniknęło.

  -> Kombi znaleziono niedaleko domu nr 15 na Watt Avenue, to tam mieszkał Richard.

  -> Śledztwo przejęło FBI, na miejscach zbrodni było pełno odcisków palców, śladów butów, nie było żadnych prób zatarcia ich, więc śledczy stwierdzili, że prawdopodobnie mają do czynienia z kimś niezrównoważonym psychicznie.

  -> W telewizji zaczęto pokazywać portret pamięciowy. Nancy, która kiedyś została zaczepiona przez Richarda, pytaniem o Kurta, szybko skojarzyła fakty.

  -> Kilka dni po morderstwie Wallinów śledczy mieli już sporo informacji na temat Richarda, zaś dzień po morderstwie Evelyn postanowili złożyć mu wizytę. Richard nie otwierał drzwi, zrobił to dopiero po chwili, kiedy policjanci lekko od nich odeszli. Był ubrany w kombinezon usmarowany wyschniętą krwią, w jego mieszkaniu znaleziono pistolet kaliber 22.
  W mieszkaniu Richarda było pełno krwi, zaś w jego lodówce znaleziono ludzkie części ciała.
  Dni w których dokonano morderstw były opisane w jego kalendarzu jako "dzisiaj", tą samą adnotacją były zaznaczone 44 inne dni, które dopiero miały nadejść.

  -> 2 stycznia 1979 roku rozpoczął się proces, oskarżyciel Ronald W. Tochterman chciał dla Richarda kary śmierci, zaś obrona chciała wykorzystać chorobę wampira z Sacramento jako czynnik łagodzący. Sam Richard twierdził, że zbrodnie pamięta słabo, jak przez mgłę.

  -> Koniec końców Richard Chase został skazany na śmierć w komorze gazowej, wyrok wygłoszono 8 maja 1979 roku, po pięciogodzinnej naradzie.
  Wyrok jednak nie został wykonany, ponieważ Chase został znaleziony w celi martwy, dzień po bożym narodzeniu 1980 roku, oficjalną przyczyną zgonu było samobójstwo poprzez zażycie tabletek. Richard miał dostęp do leków, ponieważ zażywał 3 tabletki antydepresantów/leków stopujących halucynacje dziennie, dostawał je w listku i najprawdopodobniej odkładał gdzieś, aby w ten sposób ze sobą skończyć.

  Portret pamięciowy Richarda: http://murderpedia.org/male.C/images/chase_richard_trenton/chase001.jpg
  Zdjęcie z zarostem:
  http://murderpedia.org/male.C/images/chase_richard_trenton/chase002.jpg

  Cała galeria, dla ludzi o mocnych nerwach, bo są zdjęcia ofiary
  http://murderpedia.org/male.C/c/chase-richard-photos.htm

  #lim3sklejafakty #ciekawostki #mordercy
  pokaż całość

 • avatar

  Więc maturka przede mną. 4 miesiące od przeszczepu, całe liceum lekcje indywidualne.
  Proszę Was o krótką myśl o mnie po 9 lub modlitwę. Trzymajcie kciuki Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #matura #prosilechoruje #oswiadczenie

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .