Wpis z mikrobloga

@Cheater: ależ ja nie skreślam OZE, nie twierdzę też że przez 200 lat powinniśmy bazować na kopalinach. Po prostu jestem za wydłużeniem okresu przejściowego, skoro twierdzi się (ja nie mam takich danych), że korzystniejszym dla polskiej gospodarki byłoby wydłużenie wspomnianego. Sądzę, że przed energetyką jądrową nie uciekniemy i uciekać nie powinniśmy (vide Chiny budujące elektrownie w Rumunii czy UK). Podejście Chin do ekologii naprawdę pozostawia wiele do życzenia, nie twierdzę że
Polska wcale nie jest jakoś specjalnie uciskana, bo dostaje zawyżone limity emisji ...tak zawyzone, ze na ostatniej konferencji klimatycznej postulowano ich zmniejszenie przydzialu konkretnie dla naszego kraju, argumentujac to tym, ze Polska rzuca ich duzo na handel zanizajac ich ceny (źródło - jakies media, wiec nic nie gwarantuje)


@Cheater: Jest to dość poważna bzdura. Nasze limity przypadające na łeb zamieszkałego obywatela są dużo niższe od np. niemieckich. W związku z tym
xD Niezłe odkrycie. Mam dla Ciebie kolejne: Niemiecka gospodarka jest 7 razy większa od Polskiej. Szok? Niedowierzanie?


@Cheater: I co? Tak ma zostać na wieki wieków amen, bo zostaniemy zabunkrowani limitami emisji?
@babisuk: tzn. do którego newsa? Tego założonego przez Siarkovitza (czy jak mu tam)? Ja Cię nie wołałem, cytaowałem tylko fragmenty moich wypowiedzi, link przesłałem poniekąd przy okazji, bo akurat czytałem wypowiedzi w wątku. Zaraz obejrzę, albo jutro