Wpis z mikrobloga

@marc1027: W ichszym gimnazjum (ESO) się z tym nie spotkałem. Oprócz przedmiotów podstawowych takich jak matma, języki (angielski, hiszpański, kataloński), fizyko-chemia, historia, wychowanie fizyczne, etc. w każym trymestrze można było wybrać 2 spośród kilkunastu dostępnych kredytów. Nie pamiętam jakie dokładnie były dostępne ale wiem że ja przez jeden trymestr chodziłem np. na fotografie i na jakiś przedmiot na którym gadaliśmy o jakichś sektach xD. Te dodatkowe kredyty zabierały jakieś kilka godzin
  • Odpowiedz
@marc1027: zrobiłem całe gimnazjum w Hiszpanii. Z tego co pamiętam to w 3 klasie gimnazjum jest etyka zamiast religii (do wyboru) a w 4 etyka obowiązkowa.
@tylkokwas: ta ilość dodatkowych zajęć zależy chyba od regionu Hiszpanii, ja mieszkam w Katalonii i aż tyle tego nie miałem :P
  • Odpowiedz
@KrupnikPL: Ja chodziłem do 4 klasy gimnazjum w latach 05-06 i jeszcze raz 06-07 (powtarzałem z powodu nauki języka) i nie przypominam sobie abym miał obowiązkową etykę, może kiedyś tak było a dzisiaj jest tak jak ty podajesz, może też zależy to od szkoły. Też mieszkam w Katalonii i pamiętam że te dodatkowe kredyty do były jakieś 4 godziny max. tygodniowo, ale to już było dawno temu więc mogę się mylić
  • Odpowiedz