Wpis z mikrobloga

"Wpadło mi w ucho...", odcinek: 64, Nostalgia 77. Subskrybuj tag: #wpadlomiwucho

Słowo wstępu:


W dzisiejszym odcinku zapoznamy się z panem, który nazywa się Ben Lamdin. Jest on brytyjskim artystą tworzącym pod pseudonimem Nostalgia 77. Tworzy on również rozbudowaną wersję swojego muzycznego projektu pod nazwą Nostalgia 77 Octet, gdzie wraz z innymi muzykami występuje i gra na żywo. Jego muzyka to świetne połączenie jazzu, acid jazzu, nu jazzu, downtempo, funku i muzyki elektronicznej. Z bogatej dyskografii Bena postaram się wybrać kilka najbardziej wpadających w ucho utworów.

"Seven Nation Army" - zacznę nietypowo, bo od coveru utworu The White Stripes. Bardzo udana kompozycja, z kontrabasem i świetnym wokalem Alice Russell.

"Arora" - kompozycja, która znalazła się na debiucie Bena. Ponownie przyjemne brzmienie kontrabasu, w tle delikatna jazzowa perkusja a całość ozdobiona wstawkami na pianinie i instrumentach dętych.

"Cheney Lane" - niepozorny wstęp z soczystymi dźwiękami kontrabasu. A potem jest jeszcze przyjemniej. Po intro słyszymy przygrywający flet a od 1:00 miód dla uszu. Fajna perkusja i funkowa melodia w postaci kontrabasu i gitary.

"The Conventicle" - wstęp na przesterowanej gitarze, a potem dudniący kontrabas i pobrzękiwanie na akustycznej gitarze wymieszane z mocnymi bębnami.

"Rain Walk" - bardzo dobry wstęp na pianinie z melodią fletu w tle. Później dochodzi przesterowany dźwięk basu, a następnie świetna perkusja i instrumenty smyczkowe.

"The Beginning" - utwór z bardzo fajną melodią na instrumentach dętych. Do tego przewijające się w tle pianino i mocna perkusja.

"Chorale" - ponownie fajna melodia na instrumentach dętych, z tym, że pozbawiona wszelkiego innego instrumentarium. Ot natłok dęciaków.

"Wildflower" - na koniec dynamiczna kompozycja z pierwszej płyty. Trochę funku, trochę połamanych brzmień a całość ozdobiona kobiecym wokalem należącym do Lizzy Parks.

_______________________________________

Informacje techniczne:

Jeśli nie chcesz przegapić kolejnego odcinka to subskrybuj tag #wpadlomiwucho lub dodaj mój profil do obserwowanych.

Postaram się w miarę możliwości prezentować nowe odcinki regularnie, a każda subskrypcja będzie moim motorem napędowym.

Zatem jeśli szukasz interesującej muzyki, lubisz nowe brzmienia i nie zamykasz się na jeden gatunek - to zapraszam do subskrypcji.

Proszę Was o nieużywanie tagu #wpadlomiwucho do Waszych wpisów na mikroblogu czy innych częściach Wykopu. Ten tag ma służyć wyłącznie do oznakowania kolejnych odcinków "Wpadło mi w ucho...". Gdy ktoś go używa w swoich wpisach, to po pierwsze niepotrzebnie woła całą rzeszę ludzi, którzy myślą przez to, że pojawił się kolejny odcinek. A po drugie użycie tego tagu psuje mi porządek wpisów z odcinkami, bo Wasze niepotrzebnie otagowane wpisy wcinają się między spis odcinków. Dlatego prośba do Was o nieużywanie tego tagu. Myślę, że możecie to uszanować.

Uwaga!

Postanowiłem nieco rozszerzyć działalność "Wpadło mi w ucho..." i rozpocząłem ekspansję na Facebooku.

Od teraz również i tam będą się ukazywały kolejne odcinki mojego słuchowiska.

Wszystkich chętnych do czytania o artystach i słuchania ich z poziomu Facebooka, zapraszam pod adres:

facebook.com/wpadlomiwucho


Jednakże ostrzegam, że na FB odcinki są opóźnione względem tych z Wykopu. A to z prostego powodu, że na Wykopie rozpocząłem cykl "Wpadło mi w ucho..." dużo wcześniej niż na Facebooku.

#muzyka #oswiadczenie #wpadlomiwucho #jazz #nujazz #acidjazz #soul #funk #downtempo #muzykaelektroniczna

_______________________________________

Spis wszystkich odcinków i zespołów/artystów którzy w nich wystąpili:

1. Ramona Falls

2. Bang Gang

3. Fluke

4. Anoice

5. Eskmo

6. Baths

7. #!$%@?

8. ortoPilot

9. Lamb

10. The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble

11. Kammerflimmer Kollektief

12. The Temper Trap

13. Max Richter

14. Soap&Skin

15. Low Roar

16. James Blake

17. M83

18. The Cinematic Orchestra

19. Múm

20. Ayreon

21. Beirut

22. Saltillo

23. Bonobo

24. Amon Tobin

25. Unkle

26. Lia Ices

27. Quantic / The Limp Twins

28. Jacaszek

29. Bajzel

30. Bersarin Quartett

31. Eels

32. Ladyhawke

33. Air

34. Radiohead

35. Iglu & Hartly

36. Joy Division

37. Koop

38. Asaf Avidan & The Mojos

39. Fink

40. Woodkid

41. Julia Marcell

42. Stan Borys

43. Eluvium

44. Flunk

45. Paavoharju

46. Arms and Sleepers

47. Ólafur Arnalds

48. OPM

49. Xploding Plastix

50. Rob Dougan

51. Thievery Corporation

52. Sia

53. Burial

54. Jamie Woon

55. Dub FX

56. Kanał Audytywny

57. The RAah Project

58. The Heavy

59. Everlast

60. Maxim

61. Buckethead

62. Portico Quartet

63. Richard Cheese
Pobierz Emtebe - "Wpadło mi w ucho...", odcinek: 64, Nostalgia 77. Subskrybuj tag: #wpadlomiw...
źródło: comment_hELUONDq15fktu6t23zaMuxgfT51W45J.jpg
  • 4