Wpis z mikrobloga

Z cyklu praca u ISP.

Przez święta się ludziom mózgi poresetowały do stanu ameby.

Po świętach wróciliśmy w spokoju, bo wszystko działało bez zarzutu samo bez naszej pomocy, poza jednym nagraniem z 24.12 godziny 23:33 na sekretarce o treści:

"Czemu nie mam Internetu wy #!$%@??!"

Tak, to całe nagranie. Bez podania jakichkolwiek danych czy czegokolwiek co by pozwoliło na identyfikację użyszkodnika. Zaczęliśmy grzebać kto to mógł być taki kulturalny i nam złożył takie miłe życzenia świąteczne. Nie zdążyliśmy znaleźć bo sam zadzwonił. Oczywiście powiedzieliśmy, że dziękujemy za bardzo miłe nagranie i jemu też życzymy wesołych świąt - trochę się zmieszał ( ͡° ͜ʖ ͡°) No ale dobra, o co chodziło w całej awarii?

Otóż kupił sobie pod choinkę nowy router i przecież w markecie mu powiedzieli, że stary odpina i wyrzuca i podpina nowy i wszystko działa. No zrobił tak, z tym że jednak nie zadziałało, a stary router już wyrzucił i nie będzie przecież chodzić na dwór do kubła i grzebać w śmieciach bo to wstyd przed sąsiadami. Tym oto sposobem na własne życzenie i z własnej głupoty miał święta typowo rodzinne - offline ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za to, żeby nie było za nudno, to drugi dzień z rzędu mamy zmasowane ataki prawdopodobnie konkurencji.
W nocy zniknęły nam kable. Zniknęły z 3-4 słupów, ucięte przy samych uchwytach i zabrane. W kilku miejscach w odstępie 10-15 minut. Miejsca były oddalone od siebie od 500 m do nawet 8 km. W sumie w ciągu 2 nocy ukradli ok. 2 km światłowodu 12J i 1,6 km skrętki. Więcej szczegółów nie zdradzam na razie.

#pracbaza #humorinformatykow #pracauisp - obserwuj po więcej
  • 27
@BQP: nie wiem, ale podejrzewam - po prostu za duży rozrzut odległości i za mała rozbieżność czasowa i mniej więcej uderzone strategiczne punkty które były dość problematyczne do uruchomienia, no i złomiarze nie chcą tych kabli nawet zdjętych ze słupa bo już nie raz się pytaliśmy o stare kable to nie chcieli nigdy bo im się po prostu to nie opłaca - za dużo roboty, za mały zysk
@DemptD: haha, pracowałem kiedyś u jednego ISP, niektóre nagrania z automatu były przezajebiste, najlepsza część dnia to było odsłuchiwanie :D
- "zdychajcie wy #!$%@?, zdychajciee"
- "mirkowa 12, mirkowa 12, brak kanału trzeciego..haloooo...halooo, mirkowa 12, brak trzeciego kanału (tak przez 5 minut"

Kradzież światłowodów, kabli itp. była na porządku dziennym, zdarzało się czasami że jakiś Januszowy lokalny ISP skorzystał sobie z naszych kabli, które były np. nieczynne.

Raz złomiarze ukradli światłowód,
Zależy jakie kable światłowodowe. Są takie które mają w sobie dwie żyły miedziane takie jak w zwykłych przewodach zasilających. Ale one służą wyłącznie do zasilania jakiegoś osprzętu.

Zdarzają się także z oplotem metalowym przeciwko szczurom itp.
@DemptD: wiem, ze dla was miec cos apple to inny swiat, zarabiacie pewnoe u jakiegos janusza biznesu po 1700 na reke na zleceniu, wiec nie dziwne. Wincyj swiatlowodow w powoetrzu, boze jaka #!$%@? beka. A z mozambiku sie smieja, ze kable jak spagerti. Zero etyki pracy.