Wpis z mikrobloga

#wosp #wosplive

No dobra, przyjrzyjmy sie kolejnemu znalezisku, tym razem pch24 na podstawie wywiadu z Frondy


Jak co roku na przełomie grudnia i stycznia odżywają gorące dyskusje na temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sam cel akcji charytatywnej nie budzi kontrowersji.


No, po 3 latach wzmożonego ataku wiadomo, że pomoc jest OK.

Wiele osób ma jednak wątpliwości co do rozliczeń WOŚP czy organizowanych przez fundację imprez.


Mają wątpliwości, znając życie, opierając się na manipulacje Pierzastego bloggera oraz niezależnych mediów, no ale idźmy dalej.

W wywiadzie udzielonym Fronda.pl ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz stwierdził, że katolik nie powinien brać udziału w akcji.


hmmm... a czy czasami w Biblii nie było mowy o tym, żeby, no wiecie, pomagać potrzebującym ?

Nie miej ręki wydłużonej do brania, a do dawania - skróconej! (Syr 4, 31)
Ratuj wleczonych na śmierć, czy powiesz „Nie wiedziałem"? (Prz 24, 11-12)
Nie ociągaj się z odwiedzeniem chorego! (Syr 7, 35)
Bogatym na tym świecie nakazuj, [...] niech czynią dobrze, bogacą się w dobre czyny, niech będą hojni, uspołecznieni (1 Tm 6, 17-18)

No, chyba, że Biblia też przez lewactwo było pisana...


Duchowny wyraził zrozumienie dla ludzi, którzy mają dobre intencje i z tego powodu angażują się w pomoc Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Jak jednak sam przyznał, on nie finansował akcji i nie zamierza tego czynić.


Czyli z jednej strony, ok, można pomagać, ALE ja tego nie zrobię. Dlaczego ?

- Dając panu Owsiakowi, nie wiem czy daję na hasłowe cele,

Są rozliczenia, no ale dobra, jeszcze raz, do upadłego

na wsparcie Hari Kriszna,


Nie, pieniądze z puszek nie trafiają na cele Religii Hare Kryszna

na Woodstock,


Początkowo część z pieniędzy trafiała na organizacje Woodstocku, jako podziękowanie dla wolontariuszy i wspierających. Jednakże od dłuższego czasu większość kosztów jest pokrywana przez sponsorów.

czy na rodzinę pana Owsiaka.


Nie, też było to kilkanaście razy tłumaczone.

Jeśli chcę dać na autentycznie dobry cel - mam na to przejrzyste sposoby - Caritas czy np. Szlachetną Paczkę


Rozumiem, że wsparcie WOŚP nie jest możliwe ze względu na brak przejrzystości ? A czy chociaż raz przeglądał ksiądz prof. Rozliczenia któregokolwiek Finału ?

zauważył ksiądz profesor Bortkiewicz dodając, że katolik nie powinien brać udziału w kontrowersyjnej akcji.


hmmm... kontrowersyjna akcja... Co można rozumieć przez kontrowersyjną akcje ? organizacja koncertów, aukcje allegro czy może udział polityków i lansowanie w mediach ?


Duchowny zwrócił uwagę, że działania Jerzego Owsiaka służą maskowaniu niedoskonałości medycznej polityki państwa, a sama akcja pod względem uczciwości pozostawia wiele do życzenia.


Fakt, system medycznej polityki państwa nie jest w najlepszej formie. No i coś trzeba w tym kierunku zrobić, prawda? No, ale teraz idzie #dobrazmiana to wośp nie będzie potrzebny, prawda ?


- Cel nie uświęca środków. Pomoc ludziom nie uświęca matactwa i szwindlu,


[potrzebne źródła]

o czym było ostatnio nieco głośniej, w związku z wygraną blogera Matki Kurki przeciw panu Owsiakowi – zauważył rozmówca Fronda.pl.

związku z wygraną blogera Matki Kurki

wygraną blogera Matki Kurki

wygraną blogera

wygraną


XDXDXD

Żeby nie było, tekst jest z 30 grudnia 2015 roku, wiec nie można powiedzieć, że powoływał sie na nieprawomocny wyrok.

Chyba ze profesor żyje w alternatywnej rzeczywistości, gdzie Matka Kurka wygrał ten proces :)

Zdementował jednocześnie pojawiające się niekiedy zarzuty, że środowiska prawicowe i katolickie krytykują WOŚP ze względu na niereligijny charakter akcji.


Wspieranie Hare Kryszna - było
Apel do katolików by nie wspierać - było
TV Trwam o szatanach na Woodstocku - było

Ok, wprost może nie powiedział, ale trzeba między słowami czytać ;)

Kościół – stwierdził ks. Bortkiewicz – nie chce mieć monopolu na czynienie dobrych dzieł, ale daje do nich motywację, jaką jest miłość Chrystusa.


hmmm... Skoro miłość Chrystusa motywuje każdego z nas, nawet tego strasznego Jurka, do tego żeby czynić dobrze, to co w tym wszystkim jest złego ? Dlaczego co roku jest niepotrzebna gównoburza ? Dlaczego co roku wypowiadają sie specjaliści tacy jak Pięta czy inni nie znając tematu ?

Ja na przykład nie wypowiadam się na temat Szlachetnej Paczki czy Caritasu. Nie wczytywałem się w ich dokumenty, nie sprawdzałem przejrzystości ich działalności, ale widzę, że robią coś dobrego to dla mnie jest to OK. I tyle. nie obchodzi mnie to w jaki sposób działają szczegółowo te dwie czy inne w Polsce organizacje charytatywne.

Także podsumowując. Po raz kolejny mamy do czynienia z osobą, która wypowiada sie i nie ma pojęcia o czym jest mowa. Poleciłbym księdzu zapoznanie się z działalnością fundacji : szczegóły tutaj.

Nie niszczmy tego, na co tak długo pracowaliśmy.

#neuropa #4konserwy #tysiacurojenniezaleznychmediow #woodstock
  • 6
@MariuszJakistam: skrót myślowy - zbiorka nigdy na woodsock nie szla i nadal nie idzie. Woodstock byl i jest czesciowo finansowany ze srodkow WOSP, ale "srodki WOSP" to nie tylko Final, ale tez sponsorzy albo komercyjna sprzedaz (Melon).

Mówiąc innymi słowy - z puszek na Woodstock nie idze
@MariuszJakistam: Na chłopski rozum, przykładowo: podczas finału WOŚP zbiera 50mln zł na pomoc dzieciakom (czy jak wolisz - służbie zdrowia), oprócz tego w ciągu roku sponsorzy i wolontariusze wpłacają łącznie np. 20mln zł w celu sfinansowania przystanku woodstock, jawnie i świadomie na ten konkretny cel - "HURR DURR, WOŚP kradnie 1/3 pieniędzy!"