Wpis z mikrobloga

Pamiętacie jeszcze, że miesiąc temu na główną wszedł filmik z strażnikiem miejskim co zabrania nagrywania jego osoby.

Dwa tygodnie po tym pisałem na mirko, że ustaliłem jak się nazywa strażnik.

(…) nagranie to dotyczy st. str. Piotr Ostasa. Funkcjonariusz ten odbył szkolenie podstawowe strażnika miejskiego, a także szkolenia uzupełniające niezbędne do wykonywania pracy na zajmowanym stanowisku.


Dziś dostałem kolejne pismo w sprawie. Komendant Straży Miejskiej m. st. Warszawa (szef szefów) Zbigniew Leszczyński kaja się i dyscyplinuje pracownika.

(…) Tak więc strażnicy gminni (miejscy) jako pracownicy gminy, wykonujący czynności określone w art. 10-12 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach, są funkcjonariuszami publicznymi w rozumieniu tego przepisu. (…)

Tym samym należy stwierdzić, za co przepraszam, że ww. funkcjonariusz udzielił Panu błędnych informacji w powyższym zakresie. Informuje również, że naczelnik VII Oddziału Terenowego został zobowiązany do omówienia przedmiotowej sprawy z podległymi funkcjonariuszami celem wyeliminowania zaistniałej nieprawidłowości w przyszłości.

(…) Odnosząc się do treści załączonego przez Pana nagrania (wraz z komentarzem osoby rejestrującej) należy wyjaśnić, że podczas podejmowanej interwencji w dniu 17 grudnia 2015 r. około godziny 12:50 przy ul. Groszowickiej 3 w Warszawie, pojazd służbowy zaparkowany był prawidłowo. W toku przeprowadzonego postępowania skargowego potwierdzono zarzut dotyczący postoju pojazdu służbowego Straży Miejskiej m. st. Warszawy z włączonym silnikiem. Informuje również, że wobec strażnika miejskiego, kierującego pojazdem służbowym zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Niezależnie od powyższego należy również stwierdzić, że sam sposób przeprowadzenia rozmowy z Panem, był niewłaściwy. Mając na uwadze dbałość o dobry wizerunek Straży Miejskiej m. st. Warszawy, naczelnik VII Oddziału Terenowego podjął czynności natury służbowej wobec ww. funkcjonariusza w przedmiotowym zakresie.

(…)


Pogrubienie i wybór cytatów własny.

W komentarzu druga strona.

#strazmiejska #warszawa
adam-dobrawy - Pamiętacie jeszcze, że miesiąc temu na główną wszedł filmik z strażnik...

źródło: comment_LAheKT8GwUU6unzUuZIEHREs1bnMR3s3.jpg

Pobierz
  • 7