Wpis z mikrobloga

Weekend w Kąciku:

najważniejsze informacje ze świata polskiego sportu

#pilkanozna

- Turecki Galatasaray AS (Stambuł) oferował za 20-letniego pomocnika Cracovii - Bartosza Kapustkę - 4 miliony euro. Oferta (3 miliony teraz, milion później) została odrzucona przez klub i samego zawodnika, który chce zostać w zespole do końca sezonu. Turcy nie odpuszczają

- Do tej pory rekordowym transferem z polskiej Ekstraklasy była w 2011 roku sprzedaż Adriana Mierzejewskiego z Polonii Warszawa do Trabzonsporu za 5,3 miliona euro

- 23-letni łotewski pomocnik Cracovii - Deniss Rakels - został przesunięty do rezerw. Łotysz w czwartek i piątek bez zgody klubu nie pojawił się na treningu. W tym czasie przebywał na testach medycznych w angielskim Reading FC. To oznacza, że nie wyleci z zespołem na obóz do Hiszpanii. Dodatkowo otrzymał karę pieniężną. Rakels ma w kontrakcie zapisaną sumę odstępnego w wysokości pół miliona euro. W 20 meczach Ekstraklasy, Łotysz zdobył 15 bramek i był kluczową postacią Cracovii

- Od lipca 2015 roku Bogusław Baniak pełni funkcję dyrektora sportowego reprezentacji Burkina Faso oraz jest selekcjonerem kadry do lat 15. Przez ten czas zachorował na malarię i był bardzo blisko zamachu terrorystycznego. - Od domu do hotelu, w którym rozegrała się ta tragedia, mam dziesięć minut jazdy samochodem. Jeszcze niedawno chodziłem tam na śniadania, znam kelnerów, zresztą dwóch z nich to moi podopieczni z reprezentacji - opowiada Baniak Najciekawsze fakty z wywiadu - klik

- Dwa gole Roberta Lewandowskiego

- Piotr Zieliński ustrzelił AC Milan

#siatkowka

- Jeszcze niedawno był prezesem wrocławskiego klubu, od grudnia postanowił łączyć tę funkcję ze stanowiskiem trenera, zatrudniając samego siebie. - Kiedy objąłem zespół, wymyślono mi nową nazwę i teraz niektórzy zwracają się do mnie trezes - mówi Jacek Grabowski - trezes Impelu Wrocław

- Podczas 14. kolejki Plus Ligi. W rodzinnym starciu Plus Ligi. Przyjmujący Jastrzębia - Jason de Rocco, pokonał ojca, trenera MKS Będzin - Stelio de Rocco. - Marzyłem o tym, by kiedyś zagrać w jednym klubie z tatą, ale nie było mi to dane. Przeciw ojcu wystąpiłem po raz pierwszy i nie ma co ukrywać, że zwycięstwo miało szczególny smak - mówi synuś

- W najciekawszym spotkaniu Orlen Ligi - Impel Wrocław pod wodzą trezesa Grabowskiego, pokonał Chemika Police 3:2. Dla policzanek był to piąty, szósty i siódmy stracony set w tym sezonie. Rozegrano już 14 kolejek

#mma

- Polski lekki - Piotr Hallmann - nie podpisze kontraktu z KSW. Na początku stycznia został zwolniony z UFC. W najsilniejszej organizacji świata stoczył sześć pojedynków, z których wygrał tylko dwa, a ostatnio miał serię trzech przegranych z rzędu. Mimo ostatnich porażek, Polak wciąż jest łakomym kąskiem na rynku MMA. Wydawało się, że trafi do jednej z dwóch najlepszych organizacji w Polsce - KSW lub FEN. Tak się jednak nie stanie. - Piotr chce wrócić do UFC, dlatego nie chcemy się wiązać z nikim na umowy długoterminowe - mowi jego menadżer - Paweł Kowalik. Bardzo możliwe, że Hallmann zwiąże się z Absolute Championship Berkut. W światowym rankingu wagi lekkiej zajmuje 96. miejsce, 3. wśród Polaków

- Mam duże aspiracje. Chciałbym kiedyś zawalczyć z Fedorem Emelianenką - mówi mistrz KSW w wadze ciężkiej - Karol Bedorf. Ponoć były pierwsze kontakty w tej sprawie. Współwłaściciel KSW - Martin Lewandowski - gościł na gali Rizin FF - walczył tam Emelianenko-. Po powrocie zakomunikował Bedorfowi, że jest duże zainteresowanie taką walką, a słowa Bedorfa (nawiązujące do chęci walki z Rosjaninem) odbiły się w Japonii szerokim echem

- Nawet jeśli do pojedynku z Emelianenką nie dojdzie, Polakowi nikt nie odbierze tego, że legenda MMA, wspomniała jego nazwisko

#skoki

- Skoki, skoki i po skokach. Po trzecim miejscu w drużynówce, dzisiaj kolejny udany dzień. W konkursie wystartowało 9 Polaków, a do finałowej serii awansowało aż 6. Wygrał Austriak - Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch - zajął 8. miejsce. Wyniki - klik

- Dla tych co nie widzieli, ciekawostki ze świata skoków narciarskich. Jest o striptizerach, alkoholu i inne takie

- W Kąciku odbyło się wykop party. Zgodnie ze strategią portalu. Minimum treści, maksimum informacji

#ciekawostki

Tour de Kącik:


Obserwuj #kacik

- Masz jakieś zastrzeżenia, sugestie?
- O czymś zapomniałem?
- Nie chcesz być wołany?
- Pisz w komentarzu

Miłego wieczoru!
  • 13
@kacikpro: W Pluslidze naprawdę ciekawie: Skra straciła punkt z Bielskiem wiec Resovii brakuje już tylko 2 do 2 lokaty premiowanej finałem i obroną tytułu. Decydujące będą pojedynki Skry i Resovii z ZAKSĄ oraz Resovii ze Skrą. Skra straciła Michała Winiarskiego i jest w nieciekawej sytuacji - Falasca nie ogarnia zespołu gdy trzeba jeszcze grać w LM.