Wpis z mikrobloga

@lechwalesa: Panie prezydencie, jestem bardzo zasmucony faktem, że zrezygnował Pan z debaty. Myślałem, że raz na zawsze wszystko się wyjaśni, postawiona będzie sprawa tak jak być powinna. Niestety w oczach ludzi Pan właśnie przegrał w tym momencie, tak jakby Pan prezydent spanikował i czegoś się bał. Przykro :<
@Reeposter: Szanowny Panie Prezydencie

W związku z odmową przyjęcia przez Pana Prezydenta zaproponowanych przeze mnie w dniu 27.01.2016 roku zasad debaty, pozostając w pełnym szacunku dla Pana Prezydenta, uznaję ją tym samym za odwołaną, o czym niezwłocznie powiadomię pozostałe osoby.

z uszanowaniem

prof. Mirosław Golon
dyr. Oddz. IPN-KŚZpNP w Gdańsku
@lechwalesa: Panie Prezydencie, ale debata to sztuka kompromisu, proszę dalej rozmawiać z IPN o tej arcyciekawej formie rozmowy na temat niedalekiej historii. Chciałbym usłyszeć wypowiedzi obiektywne i konstruktywne z obu stron. Nie da rady jakoś wynegocjować tego spotkania, w jak najbardziej sprawiedliwej formie?
@lechwalesa: Rozumiem Panie Prezydencie, w takim razie w przyszłości możemy oczekiwać jakiejś innej formy publicznego wystąpienia, w którym Pan zaprezentowałby fakty z tamtych lat i dokumenty, które były punktem wyjściowym tej anulowanej debaty? Jestem bardzo zainteresowany tym bardzo skomplikowanym procesem - reformacją, która wydarzyła się na przełomie lat 80 i 90