Wpis z mikrobloga

Mireczki ostatnio pisałem o Golf R Variant, więc pora na jego największego konkurenta, którym jeździłem parę tygodni później: Seat Leon Cupra ST 280. Tak wiem, długie oznaczenie, ale Cupra od wyczynowej wersji, ST jako nadwozie kombi, a 280 od mocy, bowiem są dwa warianty 265 i 280. Tak naprawdę to jest jeszcze słabsza wersja rocznik 2015, bo 2016 mają już 290 KM.

Co o tym aucie można powiedzieć dobrego:
-napęd na przód, 2.0 TSI 280 KM
-fenomenalnie wygląda
-jest piekielnie szybkie, do setki niestety nie mierzyłem bo było cały czas mokro, ale 100-200 zrobiła w 13,9 s, czyli o 0,1 s wolniej niż 300 konny Golf R Variant. 0-100 hatchback robił w 5,6 s, wiec kombi pewnie podobnie
-na zakrętach klei się niesamowicie, dokopując Golfowi jak tylko chce
-świetne zawieszenie
-bardzo dużo miejsca w środku i ogromny kufer
-cena cena i jeszcze raz cena:114 700 zł za 265 KM i 126 500 zł za 290 KM! Golf R kosztuje o 42 000 zł więcej!
-możliwość zamówienia manuala (Golf R nie może go mieć, tylko DSG)
-skrzynia robi świetną robotę, jak trzeba to można w trasie zejść do 7 litra. W zeszłym roku byłem odmiana hatchback na Ringu i na dystansie 2400 km spalanie wyniosło 8.2 litra, gdzie 2200 km to autostrady i drogi szybkiego ruchu, 60 km tor, a reszta to jakieś boczne uliczki.

Wady:
-kiepskie wnętrze, wygląda przestarzale i nie ma możliwości np zamówienia nawigacji jaka jest dostepna w nowej Octavii czy Golfie (Columbus)
-za mało różnic w stosunku do odmiany FR (w sumie to tylko wydech i hamulce)
-i w zasadzie tyle!

Podsumowując genialne auto: szybkie, piękne i pojemne!

Stosunek ceny do mocy i frajdy jest najlepszy w klasie kombi. Konkurencja jest mała, bowiem tylko Leon, Golf R, Octavia RS230 i Focus ST. Z czego Octavia ma 230 KM, a Focus 250 KM... Golf jest o 42 000 zł droższy i to jest cena zaporowa, zwłaszcza że poza napędem na cztery koła to te auta są bliźniakami mechanicznymi.

Co prawda ja nie pisałem, ale jakby ktoś chciał poczytać to:

http://autowizja.pl/2016/02/seat-leon-cupra-st-280-dsg6-auto-test/

#autowizja <- mój tag o testowaniu samochodów

#seat #samochody #motoryzacja #carboners

Przy okazji dorzucam przejazd Cupry 280 ST w manualu po ringu, jest moc:

https://www.youtube.com/watch?v=JzrNTWLu-vU
Pobierz pussyrider - Mireczki ostatnio pisałem o Golf R Variant, więc pora na jego największe...
źródło: comment_cShTPkyXWxPaMeZqGIKy5I42G9Y9XvHj.jpg
  • 3