Wpis z mikrobloga

@Korba112: Ja to w ogóle jestem od dłuższego czasu zdania, że w pewnym wieku powinny być ponowne egzaminy na prawo jazdy z testami psychologicznymi etc. Niejednokrotnie zdarzyło mi się mieć sytuacje niebezpieczne i bardzo niebezpieczne ze starszymi kierowcami, uratowała mnie tylko moja babska ostrożna jazda. A jak jeżdżę na rowerze po mieście to już nawet nie mówię.....
@Mhrok: Dokladnie! To było bardzo niebezpieczne miejsce, mały łuk i do tego na prawym jest buspas, gdy jechał nim autobus to na lewym pasie nie było nic widać. Wypadków było dość dużo, oczywiście ludzie buntowali się, że będą światła ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mhrok: Zwróć tylko uwagę na to, kto pierwszy zatrzymał się aby przepuścić pieszych ( ͡° ͜ʖ ͡°) akcja zaplanowana, ale akurat takie akcje popieram. Czasami niestety robią podobne np. zwalniając bez przyczyny przed pasami (nikt nie czeka) żebyś ich wyprzedził - to już przegięcie.
@Andczej:
Żeby cokolwiek widzieć to trzeba chociaż w tamtą stronę patrzeć.
A on (i wielu innych kierowców) nie patrzył i nie wiedział, że a) samochody na prawych pasach się zatrzymały b) ma ograniczoną widoczność.
@mistejk:

najgorsze, że on w ogóle nie widzi, co złego zrobił...

Bo on uważa, że tu tylko o pieniądze chodzi i władza go uciska tylko po to, żeby zarobić. Swoją drogą, może lepiej byłoby aby policjant miał władzę, by darować takiemu delikwentowi (ale z punktami i opisem zdarzenia), wziąć go na bok, poczekać aż ktoś się zatrzyma tam aby przepuścić pieszych i by może wreszcie do niego dotarło o co tu
@Korba112: policjant powinien isc z nim na te pasy i mu wytlumaczyc o co chodzi, bo dziad ewidentnie nie rozumie. Tak normalnie mu wytlumaczyc, a nie formulkami "czy zdaje pan sobie sprawe jakie wykroczenie...".