Wpis z mikrobloga

@lechwalesa:

Dyrektor TVP1: zaproponowaliśmy Lechowi Wałęsie debatę o przeszłości

.
Przyjmuję zaproszenie . Proszę o warunki . Z tym że terminy musimy ustalić te zaproponowane mam zajęte i za drogo by mnie kosztowało zerwanie wcześniejszej umowy ..

"W obydwu proponowanych terminach kalendarz Lecha Wałęsy jest zajęty"

)
Telewizja Polska zaproponowała Lechowi Wałęsie zorganizowanie debaty na temat przeszłości. O propozycji, złożonej b. prezydentowi w imieniu prezesa TVP Jacka Kurskiego poinformował na Twitterze dyrektor TVP1 Jan Pawlicki. Jak napisał, w odpowiedzi telewizja otrzymała pismo, że w zaproponowanych terminach kalendarz prezydenta jest zajęty.

Jak napisał Pawlicki, według propozycji TVP, Wałęsa miał prawo wytypowania trzech swoich gości.

Wcześniej z podobną propozycją wystąpił do IPN sam Lech Wałęsa. B. prezydent napisał, że proponuje finał sprawy tzw. Bolka "mając na względzie prawdę historyczną, powołując się na właściwą rolę IPN". Jak wyjaśniał Wałęsa, do pomysłu takiej debaty z jego krytykami skłonił go - jak to nazwał - "nieprzyjemny incydent w drugi dzień świąt".

- Otóż wychodzę z kościoła, dobiegają do mnie dwie dziewczynki. Jedna ma mikrofon, a druga zadaje mi pytanie: "Jak pan się czuje w kościele jako współpracownik i agent, kablujący na swoich kolegów?". I to mnie wkurzyło maksymalnie i mówię: "Wy gówniarze, to przecież nie tak, ja nic nie mam wspólnego z tymi oskarżeniami". I w związku z tym postanowiłem, mimo wszystko - jeszcze raz zawalczę z wami. I stąd zapraszam największych moich wrogów, niech przyjdą ze swoimi argumentami - dodał Wałęsa.

Jego zdaniem, dziewczyny były w wieku ok. 15-16 lat. - Podstawili gówniarzy. Ale dałem się po raz pierwszy zaskoczyć - taka bezczelność, wychodząc z kościoła. Przyciśnięto mnie już tak, że nie daruję. Wkurzyłem się na te gówniary i pomyślałem, że coś trzeba zrobić. Prawdę mam w kieszeni, a oni mi tu kłamstwa zarzucają - mówił.

Ostatecznie do debaty nie doszło, Lech Wałęsa nie zgodził sie na warunki proponowane przez IPN.

.Przyjmuję zaproszenie . Proszę o warunki . Z tym że terminy musimy ustalić te zaproponowane mam zajęte i za drogo by mnie kosztowało zerwanie wcześniejszej umowy ..
  • 7