:]

Ciastka!

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

#nocnazmiana #praca #nauka #astronomia
    W polu obserwowanego obiektu znalazłem nieskatalogowaną dotąd gwiazdę zmienną. Krzywa blasku, którą widzicie poniżej, została wykonana przeze mnie zaledwie kwadrans temu i jest to pierwszy znany zapis zmienności blasku tego obiektu! Jeśli jest to układ zaćmieniowy, a na to wygląda, to składa się on z dwóch gwiazd krążących wokół wspólnego środka masy, które się cyklicznie przesłaniają (względem obserwatora). To odkrycie z przyjemnością dedykuję @Powstaniec i @silent_digg3r, którzy siedzieli ze mną na mirko kiedy prowadziłem badania :). Podczas następnych nocy będę chciał przeprowadzić follow-up dla tej nowej zmiennej, więc trzymajcie kciuki za dobrą pogodę w nadchodzącym tygodniu! pokaż całość

odpowiedzi (9)

wizytowka Kevin Mitnicka
    #design #programowanie #heheszki

odpowiedzi (29)

#warszawa #metro #metrowarszawskie #komunikacjamiejska
    Rozpoczęła się dyskusja, kto ma czytać stację II linii metra, proponowana jest Czubówna, Boberek, Knapik i jeszcze kilku innych.
    A ja myślę że najlepiej by było gdyby w jedną stronę stację czytała jedna osoba a w drugą inna
    np. wracasz sobie w nocy metrem mocno dziabnięty, słyszysz Czubówne i masz pewność że jedziesz w dobrym kierunku :)
    pokaż całość

odpowiedzi (21)