Wpis z mikrobloga

@Namarin: tak, wydaje mi się ze mirki lepiej wiedzą niż UC. Osoba, z którą rozmawiałem w UC powiedziała mi, że "raczej nie można i lepiej zapłacić od razu całość". Mam czas do 8 marca, nie wiem co wg niej znaczy "raczej", czy powinienem napisać jakieś pismo, powołać się na to, że studiuję, etc.. Dlatego zadałem pytanie tutaj, może ktoś ma jakieś doświadczenia.
@xeway: Już pomijając fakt że powinieneś otrzymać pełną informację na temat zapłaty mandatu podczas jego otrzymywania.

Jak dostajesz mandat od drogówki to policjant zawsze informuje gdzie jak i do kiedy należy mandat zapłacić lub odmawiasz zapłacenie i sprawa kierowana jest do sądu.

Trzeba było zapisać imię i nazwisko osoby z która rozmawiałeś bo to jej "raczej" już kwalifikuje się do reprymendy i iść z tym gdzieś wyżej.
To "raczej" jest dezinformowaniem
@zaslav: no właśnie tyle mi z wiedzy, że będę wiedział, czy jest jakikolwiek sens składać jakieś podanie.
@Namarin: wyluzuj trochę, to nie płatne forum prawne, daruj sobie te przykłady, bo równie dobrze ktoś może napisać, że miał już do czynienia z UC i napisze o możliwości składania podania o raty.

Sprawa wygląda tak, że wziąłem sprawę do sądu, gdyż nie zgadzam się z zarzutami, lecz do 8 marca jeszcze mam