Wpis z mikrobloga

Cześć rowerowe mirki,

Od dłuższego czasu chodzi za mną myśl o zakupie pierwszej w życiu szosy. Nigdy wcześniej nawet na takiej maszynie nie jeździłem. Model, który już dawno sobie upatrzyłem, to Focus Culebro 4.0 z 2015 roku. Z racji poprzedniego rocznika można go w sumie wyrwać poniżej 3 tys., ale głównie w rozmiarze M i tu mam największą wątpliwość. Mam 181cm i ciągle się zastanawiam czy ten rozmiar będzie odpowiedni, a nie mam możliwości przymiarki tego modelu w moim mieście. Może jakieś wskazówki lub sugestie? Ktoś z was posiada ten rower i mógłby coś więcej powiedzieć? Zdaję sobie sprawę z geometrii roweru i agresywnej charakterystyce, ale taki chyba by mi najbardziej odpowiadał. Chyba, bo w sumie nigdy nawet na szosie nie jeździłem :)

Poniżej zamieszczam link do strony focusa i wymiarów:
http://www.focus-bikes.com/gb/en/bikes/2015/framesets/performance-culebro/culebro-sl-40.html#chapter-3

#szosa #rower
  • 14
@sixty-five: najpierw posadź tyłek na jakiejś szosie i przejedź się chociaż kawałek. Zobacz czy to jest to czego chcesz, bo kupowanie zabawki za 3k z perspektywą, że jednak może Ci się nie podobać to dość droga impreza.
Chyba, że z kasą się nie liczysz to luz - bogatemu wolno ;)
@tony_rogalik: Przy moim 185, na żadnej szosie z rurą krótszą niż 57(górną) nawet nie próbuję. Przez lata masę rowerów się przewinęło i niestety, budowa jak przeciętny koleś - Cancellara ma prawie identyczne z moimi.
@betonkomorkowy: Tak jak @fixie napisał. Dobra rama i w pełni karbonowy widelec, co stanowi moim zdaniem dobrą bazę do późniejszej ewentualnej rozbudowy. Dodatkowo mi się zajebiście podoba ten rower.
@fixie: @tony_rogalik: Uważacie, że jest sens jechać kawałek drogi i przymierzyć tę eMkę czy mogę się trochę rozczarować?
@sixty-five: Gdybym miał brać pod siebie, to jasne - pojechałbym sprawdzić. Tyle, że wiele zależałoby od tego jaki to kawałek i czy faktycznie masz zamiar go kupić jeśli okaże się OK (aha - warto wiedzieć, że mostek można bez problemu wymienić i zyskać lub ująć kilka cm)