Wpis z mikrobloga

@lechwalesa: W okresie w którym jestem posądzany o współpracę z SB [ co jest kłamstwem] w moim zakładzie pracy :: 1].Nikt nie został zwolniony z pracy 2[ Nikt nie siedział w więzieniu 3] Nikt nie płacił kolegium 4[ Nikt nie został z pałowany .No jakie jeszcze są możliwe represje .Może kogoś przesłuchiwano , no ale taki trening jest potrzebny każdemu .Jakie krzywdy pozostały za które należało by przepraszać . Natomiast ja jako jedyny zostałam zwolniony po 10 latach nienagannej pracy z Mandatem delegata na zjazd ZZ i z Mandatem ZZ Inspektora Pracy BHP. Mandat ten wręcz zabraniał zwolnienia .
  • 68
@lechwalesa: A gdyby tak, Panie Lechu, walnąć się w pierś, zamykając tym sprawę TW Bolka i, tak jak się podzieliło kiedyś Polaków, stanąć po obu skłóconych stronach i łączyć ich teraz? To by Pan mógł zrobić. I tylko Pan. Bo jak się tak wsłuchać, racja jest po obu stronach. Może nawet pozostałby Pan Wielki dla całego Narodu. Nie tylko dla dzisiejszych, wątpliwej szczerości, obrońców, o czym sam Pan doskonale wie, ale
@lechwalesa: a pamięta Pan Kazimierza Szołocha? (przywódcę strajku 1970, który uciekł i ukrywał sie przed SB (I którego Pan zaprosił do swojego mieszkania w hotelu w 1971)

– Nie wiem po co wtedy poszedłem do Wałęsy – opowiadał Szołoch. – Miałem przeczucie, że teraz na pewno będą mnie chcieli zabić i kiedy ktoś wyciągnął do mnie rękę uczepiłem się jej jak topielec. Powiedziałem Wałęsie, że chyba pojadę do Warszawy, szukać sprawiedliwości
@lechwalesa: powiedział Pan kiedys, że ma krew na rękach za 15 grudzien 70 (kiedy poprowadzil Pan robotnikow pod budynek MO w celu odbicia więźniów, doszlo do starcia z milicją, która uzyla broni palnej, zginęlo 8 osób)
W swietle nowych dokumentow wiadomo, ze spotkal sie pan z SB juz 14. http://wpolityce.pl/polityka/155516-sprawa-slow-walesy-ze-za-grudzien70-ma-krew-na-rekach-nabiera-nowego-sensu-walesa-sluzyl-sb-juz-15-grudnia-1970-r
http://www.polskieradio.pl/39/248/Artykul/278674,15-grudnia-1970
@lechwalesa: Jeszcze napisz,że w tym okresie też nikt nie umarł na raka trzustki, nie spadła na Ziemię asteroida, nie doszło do wybuchu trzeciej wojny światowej i przypisz sobie, nieuku jeszcze z tysiąc innych zasług...
Wiemy, że nie jesteś wykształcony, że już nie masz UBeków, którzy mówią Ci, co masz mówić, ale żebyś tak sam z siebie pisał takie głupoty? Poproś dzieci,by za Ciebie pisały.. wnuki, bo sam dajesz tylko przykład, kto
@lechwalesa: Zrobił Pan błąd ,że uwierzył nowej ekipie Gierka ,który obiecywał poprawę losu robotników.Pamiętam tamten czas nadziei ,którą dawał Gierek ,były górnik, który był przekonujący,obiecując budowanie drugiej Polski.Zyskał poparcie szerokiej rzeszy robotnikow ,no i zapewne Pana.Nie wszyscy robotnicy dali szansę Gierkowi juz na samym początku .Pan tą szansę, prawdopodobnie ,Gierkowi dał,dlatego dając wiarę funkcjonariuszom ,którzy mowili o koniecznosci spokojnej pracy w zakładach pracy ,by Polska sie rozwijała informował ich o nastrojach