Wpis z mikrobloga

Witajcie w kolejnym #solgazopowiada!
Dziś będzie którko ale ciekawie:
Czy wiecie że w Rosji często myli się przyłącze gazu i wody?

I co najlepsze - nikogo to nie dziwi. Jest to jedna z sytuacji która zdarza się tak po prostu "raz na jakiś czas". To bardzo komplikuje sprawę np. podczas certyfikowania sprzętu AGD zasilanego gazem, ponieważ Rosjanie nie uznają ani dokumentów ogólnych dla krajów UE, ani nawet tych specjalnych pod rynek Niemiecki.

Jak wygląda certyfikacja?
W całej Unii obowiązuje certyfikat CE nadawany w każdym kraju przez Instytut Nafty i Gazu lub jego odpowiednik. Dane urządzenie jest sprawdzane pod względem wydajności, bezpieczeństwa (np. w wypadku braku prądu, czy nagłego wycieku gazu), wydzielanego CO2, oraz sprawdza się na wszystkich rodzajach gazu czy radzi sobie właściwie. To bardzo interesujące, bo sprzęt testowany jest również na mieszankach różnych typów gazu, które w danym połączeniu nie występują ani w rurach ani butlach całej wspólnoty.

Czy można wymagać czegoś więcej?
Okazuje się że tak. Głównie chodzi o to, by zedrzeć więcej pieniędzy z "zachodnich firm" przy wejściu na Rosyjski rynek, ale kiedy raz obiło mi się o uszy co jeszcze jest wymagane, to byłem niemal pewien że się przesłyszałem. Chodzi o sprawdzenie (uwaga uwaga):

Co się stanie gdy do płyty przez przypadek podepniemy wodę?
No i zazwyczaj nie stanie się po prostu nic złego. Akurat sprzęt Solgazu po prostu blokuje elektrozawory i kuchenka daje sygnał dźwiękowy. Ale w takim razie pozostaje najciekawsze:

Skoro ktoś podpiął do kuchenki wodę, to czy do kranu podpiął gaz? Co się wtedy stanie?
Nie bez powodu wszelkie zawory gazowe zakręca się w przeciwnym kierunku niż te z wodą (i w ogóle wszystkie pozostałe). No ale są i tacy magicy, którzy się mylą. I właśnie w Rosji jest ich zaskakująco dużo, bo gdy zdziwiony tym faktem dopytywałem różnych ludzi z tego kraju to na nikim nie zrobiło to wrażenia. Albo ktoś miał taką sytuację, albo zna kogoś kto to widział.

A jaki daje to efekt?
Zobaczcie poniżej. Na gifie fragment naszego wystąpienia w rosyjskiej TV :)

________
Chcesz być na bieżąco z naszymi historyjkami?
Obserwuj tag ==> #solgazopowiada a zawsze dowiesz się pierwszy!
________

Dzięki, że udało Ci się doczytać do końca!
Miło będzie, jak nagrodzisz nas plusem :)

SOLGAZ - Witajcie w kolejnym #SolgazOpowiada!
Dziś będzie którko ale ciekawie: 
Czy...
  • 69
dołączacie do swoich produktów dodatkowe dokumenty na rynek rosyjski, informujące klienta, że może spokojnie podłączyć wodę do kuchenki i nic się nie stanie?

@czlowiek-z-neptuna: Nie, ale w instrukcji kilka razy podkreślamy żeby zwrócili uwagę na podłączenie. Podobno czytają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

__

A zdarza się że coś wybuchnie w Rosji z tego powodu?

Od razu zaznaczam że z naszym sprzętem nigdy :) Ale ogólnie sprawdzanie zapalniczką