Wpis z mikrobloga

O tym, ze wiara ma być najlepszym sposobem na obronę III (cy to już IV) RP już wpis był. To teraz może coś więcej w temacie.

(...) Grzegorz Kwaśniak przedstawił, stojące u źródeł pracy, cele tworzonej OT. Wymienił ich trzy. Mowa w nich o wzmocnieniu potencjału odstraszania Sił Zbrojnych poprzez wsparcie wojsk operacyjnych, których możliwości w tym zakresie oceniono jako niewystarczające, drugim jest uzyskanie narodowych zdolności do samodzielnego prowadzenia działań nieregularnych, trzecim wzmocnienie patriotycznego fundamentu systemu obronnego Polski. Wojska OT ocenione zostały jako sposób najtańszy, najszybszy i najbardziej efektywny wobec wyartykułowanych celów. Przy zadaniach, które określono jako różnorodne, wymieniono od wsparcia wojsk operacyjnych, poprzez antyterrorystyczne, antykryzysowe, po rozpoznawcze i wywiadowcze.

(...) Brygady będą odpowiadać jednostkom lekkiej piechoty. Ich uzbrojenie stanowić mają broń indywidualna żołnierzy oraz broń wsparcia (...). Przewidziano funkcjonowanie przygotowanych strukturalnie i pod względem uzbrojenia jednostek do działań nieregularnych.


(...) Prawnicy w resorcie pracują na stworzeniem, do jesieni br., nowej kategorii służby wojskowej, mowa o żołnierzach ochotnikach. Formacja o liczebności 35 tysięcy żołnierzy w dużej mierze opierać się ma właśnie o ochotników, także z organizacji proobronnych, w razie potrzeby, zostaną jednostki uzupełnione przez rezerwistów.

(...) Wstępnie założono stosunkowo skromne wynagrodzenie żołnierza OT. Pułkownik Kwaśniak porównał je do dzisiejszych środków wypłacanych dla rezerwistów i ocenił na 500 PLN miesięcznie dla żołnierza.

(...) Rocznie, żołnierz OT szkolić się ma przez średnio 30 dni. 80% zajęć, przede wszystkim taktyka, rozpoznanie, topografia, wychowanie patriotyczne, realizowane ma być w powiatach. Przewiduje się szkolenia przede wszystkim w weekendy, dla potrzeb bardziej zaawansowanych zajęć czy z powodu braku strzelnic, kilka dni (5-6) żołnierze przebywać będą w wojewódzkich ośrodkach szkolenia OT. W okresie wakacyjnym założono organizację krótkich zgrupowań poligonowych celem zgrania na szczeblu kompania-batalion.


Dużą wagę przywiązano do morale, co jest odnotowane jako jeden z celi całego programu OT. Emocje u posłów opozycji wywołały sformułowania o wartościach chrześcijańskich czy oparciu patronów jednostek OT o oddziały i dowódców Żołnierzy Wyklętych.

http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,9933,aktualnosci-z-polski,100-zolnierzy-w-powiecie-koncepcja-ot

Czyli mówiąc wprost - patriotyczne samobójstwo, partyzantka. Wyposażona w kbk i modlitewnik.

Tylko pytanie - kto będzie takim frajerem żeby marnować czas na biedawojsko za 500 złotych miesięcznie?

To jest jakaś #!$%@? porażka. Co z modernizacją techniczną i ewentualnym zwiększeniem liczebności wojska zawodowego? Czy zamiast rozwoju wojska zawodowego chce się tworzyć papierową partyzantkę?

Wpis o którym wspominam - 'MON informuje posłów: Wiara żołnierzy będzie najlepszym gwarantem naszego bezpieczeństwa'

#wojsko #polska #neuropa #4konserwy
BaronAlvon_PuciPusia - O tym, ze wiara ma być najlepszym sposobem na obronę III (cy t...

źródło: comment_AwswBow67BKEXv1LTMjm3iFb3PrX6sIF.jpg

Pobierz
  • 26
@Lemartez: Nie, alternatywą musi być wymiana ogromnej liczny sprzętu z perspektywą do 2025 roku. Ostatnio poszły informacje o zmianach założeń do m.in. Geparda czy Borsuka. Pytanie tylko czy to z powodu racjonalizacji czy też z powodu chęci opóźnienia ewentualnych zakupów... ?

Trzeba jednak od dziś i do końca istnienia OT w proponowanej formie, że to gówno, a nie wojsko i zwiększanie potencjału obronnego!
To jaka koncepcja wg Ciebie, byłaby lepsza w przypadku naszych SZ i OT ?


@Lemartez: Jeszcze raz piszę, że nie mam koncepcji dotyczącej OT, wiem jedynie co jest zupełnie nieodpowiedzialnym i bezwartościowym zadaniem - dokładnie to co się proponuje wyżej. Natomiast rozwój SZ szedł w dobrym kierunku, ale zbyt wolno. Należy poprawić też konkretne zagadnienia jak umiejętności przemysłu zbrojeniowego, które można rozwinąć poprzez prace własne oraz w dużej części na zakupach
Z tym budżetem, i z tak skromną liczbą zamawianego sprzętu + ambicje do budowania polskiej zbrojeniówki - z tego nic dobrego nei ma prawa wyjść. Kupić dużo, najlepiej na licencjach (ale uczcciwych) i sprawdzonych, a nie marnować czas i zasoby na jakieś nic nie warte konspekty które nie będą mogły tak czy inaczej zostać zrealizowane.

@Baron_Al_von_PuciPusia:
@Baron_Al_von_PuciPusia: Chciałbym. Tylko to naprawdę nie jest do zrobienia w miesiąc. Najpierw muszą wiedzieć co mają, jaki jest stan sprzętu. Żeby niebyło jak w niemczech że mają sprzęt ale nie ma części zamiennych. Utrzymanie sprzętu w sprawności jest kosztowne. Po drugie wyposażenie dla żołnierzy. Sorry ale jeśli żołnierz jadący do afganu sam sobie kupował sprzęt to też jest to nieporozumienie. Fajnie że zmienili podejście do żołnierzy zawodowych i po 12 latach