Wpis z mikrobloga

@shido: tak. jest to rzecz ktora 'przywrocila mnie do zdrowia' przy niedoborach magnezu. teraz mam go w szafce caly czas. jest to ogolnie najlepiej wchlanialna postac magnezu. ja stosuje 1/3 plaskiej lyzeczki rozpuszczonej w malej ilosci wody. mozna do trzech razy dziennie przy niedoborach, potem np raz. Warto pamietac, ze przyswajalnosc magnezu zalezy od ilosci wapnia w organizmie. Jesli sa niedobory, to Mg nie bedzie sie przyswajac tym bardziej, im sa
@shido: nie. moglabym, ale przyjmowanie chlorku zniwelowalo przykre objawy niedoboru, wiec wiedzialam, ze to to. poza tym, chlorek wchlania sie juz w jamie ustnej i jesli sie ma duze niedobory, to trzymajac ten roztwor w ustach mozna poczuc stopniowe uspokajanie sie i ze np powieki przestaja drgac. przynajmniej u mnie tak bylo. byl to dla mnie niemaly szok. zadne placebo. powiem ci jeszcze, ze badania poziomu magnezu w krwi nie maja
@missing_piece: Oczywiście, po pierwsze chlorki i siarczany źle się wchłaniają do organizmu, jest to znany fakt. Po drugie, niedobory magnezu występują jeżeli je się codziennie pączki, frytki i kebaby. Ktoś kto się zdrowo odżywia nie ma z tym problemu. Po trzecie jakiekolwiek suplementy są przeznaczone do przyjmowania doraźnego w przypadku stwierdzenia niedoboru przez lekarza, w pozostałych przypadkach potrzebne jest wzbogacenie diety. Po czwarte, magnez i wapń konkurują że sobą w kwestii
@WapniakZJury: z czescia wypowiedzi sie zgadzam. chlorki zle sie wchlaniaja... w przypadku magnezu jest to najlepsza forma suplementacji, nie wliczajac diety oczywiscie. ktos kto sie zdrowo odzywia nie ma problemu z niedoborami Mg, ale czy w dzisiejszych czasach zdrowa dieta jest norma? Odzywianie ludzi opiera sie na bezwartosciowej bialej mace, miesach w roznej postaci i malej ilosci warzyw. Mysle, ze potas i magnez sa rownie wazne dla prawidlowego funkcjonowania organizmu. O
@missing_piece: Zdrowa dieta nie jest super normą, ale też niedoborów nie nabywa się w jeden dzień. W mojej opinii magnez należy przyjmować tylko wtedy kiedy jest dowód na niedobór, medyczny dowód. Skurcze i inne objawy niedoboru magnezu mogą wynikać również z braku potasu, wapnia, krzemu, stresu, przeziębienia, zakażeń i innych chorób.
Ja testuję od jakiegoś czasu oliwkę magnezową jako zamiennik dezodorantu - polecam. Działa, nie podrażnia, bezzapachowa, nie odbarwia ubrań. Stosuje ją 2 razy dziennie. Stosunek ceny do wydajności - bajka. Jedyny problem jest z czekaniem aż wyschnie przez co w biegu ją ciężko zastosować (ale suszarka z chłodnym trybem też daje radę ) nieopłacalne jest kupno gotowej bo okropnie zawyżone są ceny.