Wpis z mikrobloga

@Vroobelek: jak to jest teraz z kindlem, swoja popularnosc zawdziecza marce czy to rzeczywiscie jest ”ten” czytnik? Jak robiłem kiedyś research to wyszło mi, że ze względu na obsługę większej ilości formatów bez drm brałbym raczej coś innego (nie pamiętam marki). Ale to było kilka generacji temu. Jak jest z jailbreakiem/modami dla pw3?
@olewales: Kindle jest swietny, nie mam odniesienia do innych czynników. Nigdy nie miałem problemów z książkami w kontekście formatów - jeśli coś jest dostępne jako ebook to zawsze będzie dostępne w formacie Kindla (mobi). Zupełnie nie rozumiem po co robić jailbreak...
@Kiv: Nie musiałeś nigdy konwertować epuba? Podobno konwersja nie zawsze jest "bezstratna" dlatego wolałbym obsługę natywną. Z tego co czytałem dla kindle touch po jailbreaku były aplikacje umożliwiające obsługę właściwie dowolnego formatu, włącznie z jakimiś egzotycznymi kontenerami dla komiksów ale nie wiem czy dla paperwhite jeszcze to działa
@olewales: o kindle mówi się że faktycznie to taki "ajfon" wśród czytników, ale w przeciwieństwie do apple nie żądają jakichś kosmicznych cen. To jest czytnik dość prosty ale wystarcza w 95% przypadków. Jak ktoś ma specjalne potrzeby to wtedy go kieruję do pocketbooka i inkbooka, ale tam trzeba się godzić z tym że niby więcej możliwości, ale stabilność mniejsza niż w kindle.