Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #maxkolonko #polityka #polska

Mirki, miałem tego nie pisać, miałem to olać ale jakoś nie mogę i muszę się tą refleksją z wami podzielić ponieważ po to jest mirko, wole tutaj na mirko bo w tamtym znalezisku za dużo fanatyków co ślepo klepią w klawiaturę oprócz minusów nie dostałbym żadnej polemiki. Tu na chłodno.

Zaraz będzie 3,5k wykopów z płomieniem.
http://www.wykop.pl/link/3081387/max-niemiecki-kapital-sala-milczy-max-mowi-jak-jest-establishment-zaorany/

Ale po koleji:

Tytuł: "Max: "niemiecki kapitał"- sala milczy. Max mówi jak jest. Establishment zaorany."

Najbardziej plusowane wpisy:

"Reakcja sali na słowa o niemieckim kapitale najlepszym dowodem, że Max ma racje.Pytanie które się nasuwa - czy trzeba wyjechać do Ameryki, żeby zostać nie podatnym na obce wpływy i bezkompromisowym dziennikarzem?"

"Ja #!$%@?, ale cisza. :o
On ich zagiął jak cholera. Jest na rzeczy, oj jest."


"Też tak myślałem, ale gdy zdasz sobie sprawę że Maks robi to z pełną premedytacją i wyrachowaniem to japa się sama śmieje z tych buraków."

"Pseudo wyższa klasa społeczna nie przywykła do tak bezpośredniego przekazu, pewnie uznali Maxa za prostaka bo mówi prawde i to w prost ( ͡° ʖ̯ ͡°) to nie są dziennikarze to są marionety na zlecenie."

"No Maks faktycznie zaorał. Widać że chłop ma jaja i nie boi się mówić co chce ;)"

I żeby nie było, darzę Maksa szacunkiem, robi wartościowe rzeczy jak ta ankieta.

Ale po koleji:

Wchodzi Maks i chce uczynić coś na wzór tego co zrobił Cejrowski na gali TVP. Zaorać Establiszment.
Jak zwykle przesadnie pewny siebie, daje widowni do zrozumienia że on jest z Ameryka i ma pogląd jak to wygląda z daleka dlatego tylko on mówi jak jest. Wygląda jakby wylewał frustracje.
Mówi kompletnie niepotrzebne rzeczy, poucza ludzi których nie zna jak ma wyglądać dziennikarstwo. Sam mówi że nie wie kto jest na widowni. Bierze ich za establiszment. Jest przydługi monolog bez puenty, mnie strasznie zażenował szczególnie fragment którym zachwyca się cały wykop.

To najważniejsza część wpisu:

Zauważycie że po jego każdej pauzie sala klaszcze czyli = ludzie go lubią, podoba im się Maks. Choć im się dziwie, może z grzeczności.

On nadal jak bóg mówi co dobre a co złe i zapomniał że nie jest w Maks TV ani na spotkaniu swoich fanów.
ZADAJE PYTANIE DO TŁUMU i cisza.

No i i że cisza? A co miało być?

Oczekiwał że poważni ludzie w garniturach, na poważnej gali wstaną, zaczną wymachiwać łapami i krzyczeć "PRECZ Z NIEMIECKIM KAPITAŁEM"? To nie są dzieci które go głównie oglądają. (takie statystyki, nie mówie że to źle)
Przecież to jest poważna impreza, wczujcie się w faceta który gdzieś tam pracuje powiedzmy w Wirtualnej Polsce na wysokim stanowisku, jego żona jest aktorką teatralną, nawet jeżeli zgadzają się z Maksem w tej kwesti, nie zaczną pierwsi krzyczeć w tłumie bo wyszliby na idiotów, nie to miejsce, nie ten czas, więc każdy zastosował ciszę bo idiotyzmem byłoby klaskać jak zadał Maks pytanie. TO JEDYNE CO MOGLI ZROBIĆ.

Maks kompletnie nie wyczuł sytuacji, nie rozumiał jej, nie rozeznał się kto jest na sali i gdzie przyszedł. Siedział tak długo w schowku na miotły że mu totalnie odwaliło jak zobaczył że dostał nagrodę. Potraktował ich jak jakiś nieświadomych ludzi którzy nie wiedzą jak jest.

Przecież wprost to POLSKA gazeta która istnieje od 1982 roku. Nie oceniam jej wartości ale jest to kapitał Polski. Po co ta szopka?

I jaki esztabliszment? Że co, na nagrody Kisiela chodzi esztabliszment który NIBY go nie cierpi? Wychodzą kompleksy Maksa.

Zadajmy sobie troche trudu aby wyguglować co to za nagroda:

Wyróżniane są osoby, które w mijającym roku osiągnęły szczególnie wiele i których działalność jest zgodna z duchem twórczości Kisiela.

Niesamowicie wartościowy człowiek.

To on do cholery założył Unie Polityki Realnej!!!

Naprawdę uważacie że władza i wszystkie cfaniaki które nie chcą i nie chciały Maksa w TVP by pojechały na nagrodę kogoś kto ma odmienną wizje świata od ludzi którzy rządzą Polska od ćwierć wieku?

Przecież nagrodzili niesamowitych ludzi. Przecież Dariusz Żuk to Elon Musk przedsiębiorczej polski, idealnie pasuje do poglądów Kisielewskiego. Dzięki niemu w Polsce powstało od cholery firm które nie dałyby rade się utrzymać gdyby im #!$%@? 1k zusu na początek. Nawet sobie nie zdajecie sprawy ile zawdzięczamy tej osobie. To są liczby liczone w MILIARDACH ZŁ.

Kornel Morawiecki, niesamowita postać. Chyba nie muszę nikomu przypominać kim ten facet jest.

Jakie wartości niesie ta nagroda i kogo promuje nie muszę mówić. To są osoby które walczą z opresyjnym Państwem, Morawiecki to osoba która całe życie walczyła z komunistami. Wiele wykopków uroiło sobie że ci na sali to jakieś, przytoczę jeszcze raz: "to nie są dziennikarze to są marionety na zlecenie" "japa się sama śmieje z tych buraków"

W słowach tych dwóch Panów była piękna przemowa i pokora. A to co Maks #!$%@?ł i wykopki które nie zrozumiały sytuacji to żenada dzisiejszego dnia.

Wkleje bo się niektórym przyda.
Establishment- osoby, instytucje mające władzę w danym państwie, wywierające wpływ na życie publiczne, często oceniane negatywnie z powodu swojej niechęci do zmian; elita władzy

Mówie co widze,
Islander X

Jest ktoś na Mirko który ma podobne odczucia?

Zauważyłem że użytkownik @Pbr jako chyba jedyny też to zauważył.
Pobierz I.....x - #oswiadczenie #maxkolonko #polityka #polska

Mirki, miałem tego nie pisać...
źródło: comment_7v3ZUCjoEwkcQ3tQnRWz3BKd1o8ZjBVZ.jpg
  • 18
@Islanderx: Też chciałem coś napisać tam, ale jak zobaczyłem ilości durnych, plusowanych wysoko komentarzy to sobie odpuściłem. Max gada pełno głupot i dla mnie jest postacią tragikomiczną. Z jednej strony siedzi w schowku na miotły, wrzuca jakieś anglicyzmy w niepotrzebnych miejscach, manipuluje faktami i mówi to co ludzie chcą usłyszeć z drugiej jest bardzo wielu ludzi którzy bezkrytycznie przyjmują to co mówi jako "prawdę objawioną' i jest jednym z najbardziej wpływowych
@Islanderx Co do tych pytań i wyciągania wniosków z ciszy miałem podobne odczucia, wykopałem to ze względu, że zgadzam się z postulatem co do udziału rynku niemieckiego w naszych mediach. Nie dlatego, że "zaorał ich" czy coś w ten deseń, komentarzy nawet nie czytałem.
@Islanderx: Dokładnie jak piszesz. Nie wiem co mnie bardziej załamuje: to, że inteligenty przecież facet odwala mowę jakby był na ogólnopolskim zjeździe establishmentu ( ͡° ͜ʖ ͡°) a nie wśród współlaureatów nagrody, którą dostał i stosuje proste triki oratorskie z milczącą ciszą, czy ludzie z głównej, którzy są przekonani, że Max zaorał... Ech, dlatego ludzie przechodzą na reddita.
@Islanderx:
O ile nie podoba mi się wystąpienie Maxa, a i komentarze pod tym znaleziskiem są dość niskich lotów, o tyle nie mam nic przeciwko temu, żeby to znalezisko było na głównej. W sumie to dość ciekawe wydarzenie i ciekawa wypowiedź, całkowicie #!$%@?ąc czy zgadzam się z jej formą i treścią ;p.

Masz na uspokojenie obejrzyj sobie te dwa znaleziska, to są dopiero perełki:
http://www.wykop.pl/link/3043131/zorganizowane-grupy-przestepcze-kradly-drewno-za-20mln-dziennie/
http://www.wykop.pl/link/3082463/rodzina-rothschild-i-ich-dzialania-wyjasnione-w-niecale-4-min/
@Islanderx: Doceniam pracę którą włożyłeś w napisanie tego co napisałeś ale.... troszkę to mi śmierdzi Gazetą W pana M ... piszesz mi jak mam rozumieć to co powiedział ten Kolonko... a przecież mam mózg i sam potrafię myśleć xD pozdrawiam :)