Wpis z mikrobloga

Mirki, ja wiem, że dziś #primaaprilis, ale mam poważne #pytanie :)

▶▶ Co powiedzielibyście na stworzenie wyszukiwarki wpisów na mikroblogu? ◀◀

Ale takiej porządnej... szukającej po słowach kluczowych, tagach, datach, randze usera, płci usera, po tym, czy wpis ma fotki/filmy, po ilości plusów, po ilości komentarzy itp... takie all-in-one.

Ja wiem, że obecnie takiej wyszukiwarki nie ma, a realizacja zadania wydaje się niemożliwa (bo API na to nie pozwala...) ale czuję, że wiem jak to zrobić ()

Tak mi chodzi po głowie ten projekt od dość dawna...
Myślicie, że przyjęłoby się? jest na to zapotrzebowanie?

Myślę, że sam dam radę z programowaniem - pytanie tylko, czy będzie 'wzięcie'? ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mirko #wykop #technologia #programowanie
imlmpe - Mirki, ja wiem, że dziś #primaaprilis, ale mam poważne #pytanie :)

▶▶ Co ...

źródło: comment_uaqLk3J2jKTLFu12AiTx4Yvt2cn3In9L.jpg

Pobierz
  • 41
jesli robisz to lepiej niz wujek google to jasne. obecnie ciezko znalezc stary wpis


@Uchachany_Baran: myślę, że jestem w stanie przeszukiwać dane na mirko znacznie wygodniej niż da się to osiągnąć z Google.

Wyobraź sobie, że chciałbyś np. wyciągnąć wszystkie wpisy z tagu #pokazmorde napisane przez kobiety w tym roku - z Google? niemożliwe.
@Colos: całość będzie bazować na dość duuuużej bazie danych, więc w praktyce, z kodem musiałbym ją także udostępniać. Sam kod nie operowałby na API wykopu, a na wspomnianej bazie. Nie wiem więc, czy jest sens udostępniać źródła (będą raczej bezużyteczne).

Ale możliwość wkładu społeczności też uwzględniam i już nawet wiem, jak to zaimplementować :)
@Colos: w wersji proof-of-concept będzie jakiś cebula-layout, później się pomyśli nad czymś poważniejszym ( ͡º ͜ʖ͡º)
backend jest tutaj najważniejszy na start.
@imlmpe: A właśnie dizś na kibelku zacząłem sobie zadawać dziwne pytania.
Kto był pierwszą osoba która stworzyła wpis #logikaniebieskichpaskow i dlaczego?
No i jak to znaleźć. Da się w ogóle?
Plus wiele innych rzeczy. Wykop kuleje pod tym względem, a przecież to są łatwe query..
W api nigdy nie zaglądałem więc może to jest możliwe, ale z poziomu wyszukiwarki (chyba bo jej nie umiem. I której całym sercem nienawidzę, bo osoba