Wpis z mikrobloga

Czołem, Motomircy! Chcę kupić swój pierwszy samochód. Budżet do 8k cbln. Co doradzacie? Czy w ogóle w takiej cenie marka/model ma znaczenie, czy raczej egzemplarz? Jeździć dużo nie będę, głównie miasto. 10 tys. km/rok to maks. Dlatego myślę bardziej o benzynie niż dieslu. Moc 100 KM w zupełności mnie zadowoli, wolałbym nawet coś w okolicy 80-70 KM, jeżeli miałoby mniej palić. Hatchback 5 drzwiowy, ale 3 drzwiowym nie pogardzę.
Jakie propozycje? W ankiecie modele, nad którymi się zastanawiam.

TLDR: pierwsza fura, co kupić?

wołam
#samochody #motoryzacja #pierwsze4kola ale też #motomirki bo też się znają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co kupić jako pierwszy samochód?

  • Focus mk1 27.5% (74)
  • Fiesta mk6 8.9% (24)
  • Astra G 23.8% (64)
  • Golf mk4 19.7% (53)
  • Inny (jaki?) 20.1% (54)

Oddanych głosów: 269

  • 26
@Kink: Jak nie szukasz "prestiżu" w aucie za 8000 ( ͡° ͜ʖ ͡°) mógłbym polecić to co mam sam - Chevrolet Lacetti (zamiennie jako Daewoo Nubira III). Będzie to znośne wiekowo auto (około 10/11 max 12 lat), wyposażone na tyle że biedy nie ma (elektryka szyb i lusterek, klimatyzacja manualna lub climatronic, zmieniarka CD, komplet poduszek powietrznych), jest śmiesznie tanie w utrzymaniu, pojedzie nawet na gazie II
@Kink: Astra (są ok i tanie części), Focus, Skoda Fabia (można znaleźć auta z niskim przebiegiem i są tanie w utrzymaniu). Golf w dobrym stanie to ciężka sprawa, ale jakby się trafił to spoko. Do takich przebiegów wybór benzyny a nie diesla jest bardzo dobrym podejściem, trzymaj się tego.