Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy :(
Przejechałem dzisiaj samochodem (Peugeot 407 2.0 HDI) trasę około 560 kilometrów i to co zastałem na tylnej masce to jest dramat. Klapa bagażnika cała czarna usmarowana olejem. Zauważyłem to na postoju pod koniec bo wtedy dostałem komunikat... o niskim poziomie oleju.

Coś gdzieś szczeliło, ale co to może być?

Dodam, że jak wyruszałem to po 30km miałem informacje o "niewłaściwej jakości spalin" czy jakoś tak.
Po konsultacji zdecydowalem jechać dalej bo myślałem że to od filtra cząstek stałych którego płyn dopalający miał mniej więcej przy tym przebiegu się kończyć. No i jestem na drugim końcu polski i jestem w czarnej dupie....

Aha, też zauważyłem w trasie po jakimś czasie że dodawanie gazu powodowało wzrost obrotów a auto nie szło (to nie może być sprzegło bo było całe wymieniane 2k km temu).

Ktoś poleci mechanika w #gdansk? mam na to tydzien...

ratuj ktoś.

#peugeot #peugeot407content #mechanikasamochodowa #mechanik #samochody
  • 28
@w0jt1: nie zauważyłem by kopcił. No właśnie ten brak mocy i wzrost obrotów to też daje mi do myślenia o turbinie, tym bardziej że nie była ona nigdy regenerowana wiec moze po prostu padła? :(

@L_u_k_as: z taką awarią raczej bym nie przejechał takiej trasy. Poza tym by jakby poszła uszczelka pod głowicą to mialbym zapewne olej z przodu a nie z tyłu. Pod maską jest czysto.
@Stitch: jeszcze chyba 163km byly z tych 16v
@Nutaharion: nie kojarze czy tam byla stala geometria czy zmienna, ale chyba zmienna, maja krotsza zywotnosc. Btw nie ufaj do konca komunikatom na ekranie. W partnerze 1.6hdi 90km wyswietlalo mi blad filtra fap i niewlasciwa zawartosc spalin, tylko ze ta wersja silnikowa nie ma filtra fap ( )
@Polinik: sory, ja jestem kumplem nutahariona on wczesniej pytał w moim imieniu jak bylem jeszcze kilkanascie km od niego.
teraz jestem u niego i po prostu pisze z jego konta bo mowil ze moge..

sory za zamieszanie, juz usuwam tamto
@Nutaharion: czy przy okazji wymiany sprzęgła miałeś wymieniany uszczelniacz wału korbowego? Może został źle założony masz spory wyciek i stąd ślizgające się sprzęgło i ubytek oleju. Niewłaściwa jakość spalin może byś niezależną usterką.
@Bob_: tak, byl wymieniany uszczelniacz wału. I to dwa razy - raz przy wymianie sprzegla, drugi raz tydzien pozniej bo źle założyli i byl maly wyciek spod silnika (ale nie takie coś jak teraz sie #!$%@?).

tez o tym myslalem ze moze znow jakiegos powodu strzelil
coz wszystko sie w poniedzialek okaze
@Stitch: z mitsu mam kontakt z gościem z serwisu - owszem wkładają 2.0 tdi z vaga ale te auta chodzą jak kosiarki a do tego nie trzymają ceny , a jak jest uczciwe 2.2 z PSA to ciężko się targować ( ͡° ͜ʖ ͡°)