Wpis z mikrobloga

9 lipca 2015 został rozegrany mecz Meksyk-Kuba w pierwszym spotkaniu dla obu ekip na Gold Cup 2015.
Nie byłoby w tym nic ciekawego gdyby nie problemy Kubańczyków. Selekcjoner Raul Gonzalez Triana oraz sześciu kadrowiczów nie dostali wizy do USA. Wszystko było spowodowane wcześniejszym wyjazdem do Antiguy i Barbudy w związku z eliminacjami do Igrzysk CONCACAF. Arichel Hernandez jako jedyny wcale nie dostał wizy przez cały turniej.
Na dzień przed meczem napastnik Keller Garcia "zdezerterował" o ile można użyć tego słowa w kontekście rozgrywek sportowych.
Na mecz z Meksykiem Kuba miała tylko 16 z 23 piłkarzy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6-0 dla późniejszych triumfatorów rozgrywek.
Dzień po wysokiej porażce kolejny piłkarz "zdezerterował" i był to Arael Arguellez.
14 lipca, dzień przed ostatnim meczem grupowym z Gwatemalą Dario Suarez nie wrócił z wycieczki do supermarketu. Przed samym meczem z Gwatemalą Ariel Martinez wychodząc z autokaru pożegnał się z trenerem i opuścił kadrę.
Jak się później okazało Kuba wygrywając z Gwatemalą 1-0 zapewniła sobie awans z bilansem goli...1-8.
W ćwierćfinale Kubańczycy zakończyli swój udział w turnieju po porażce 0-6 ze Stanami Zjednoczonymi.
#mecz #ciekawostkipilkarskie #goldcup #pilkanozna
Pobierz MSKappa - 9 lipca 2015 został rozegrany mecz Meksyk-Kuba w pierwszym spotkaniu dla ob...
źródło: comment_iDtyy9utVZpw76O3JfrqJIGP0CJG5Vda.jpg
  • 11
@kacikpro: Hipsterstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od jakiegoś czasu mam fazę na oglądanie wszystkich spotkań na wszystkich turniejach typu Euro, mundial czy Copa America. Rok temu oglądałem Gold Cup i jakoś mi przypadł do gustu tamtejszy futbol.