Wpis z mikrobloga

W odniesieniu do próśb z tego wątku:
http://www.wykop.pl/wpis/17270401/dziejsze-lunchboxy-kasza-kukurydziana-z-kakao-natu/

wrzucam 3 przepisy na zupy krem. W przyszłym tygodniu będę wrzucać bardziej rozszerzone przepisy na zupy (i inne posiłki), które gotuję co 1-2 dni wraz ze zdjęciami i ciekawostkami. Dziś zamieszczam przepisy spisane na szybko :)
wołam @Marmite i @czuowiek_nietoperz

➊ Krem z zielonego groszku
✔Bulion jarzynowy z marchewki, pietruszki, pora, selera - ok. 1litra
✔Groszek mrożony 1 paczka (nie polecam używać do zupy groszku z puszki)
✔1 ziemniak, 1 marchewka, kawałek pora, 1 cebula
✔Lubczyk świeży lub suszony
✔Oliwa lub masło 1 łyżka
✔sól, pieprz do smaku
➥W garnku dusimy warzywa (na oliwie lub maśle). Gdy zmiękną wlewamy bulion i dodajemy lubczyk. Gotujemy około 15-20 minut. Miksujemy na gładką masę, doprawiamy solą i pieprzem.
➥Polecam podawać z chipsami z szynki parmeńskiej, ja czasami robię ze szwarcwaldzkiej. Plastry kroimy na mniejsze kawałki, wrzucamy na rozgrzaną patelnię (bez tłuszczu). Smażymy aż zrobią się chrupkie.

➋ Krem z kalafiora
✔Kalafior – mrożony – 1 paczka
✔Bulion jarzynowy z marchewki, pietruszki, pora, selera – 1 litr
✔2 małe ziemniaki, por, 1 cebula dymka
✔masło 1 łyżka
✔Sól, pieprz świeżo mielony
➥Na maśle podduszamy kalafiora i resztę warzyw pokrojonych w plastry. Po 10 minutach dolewamy bulion. Gotujemy 15-20 minut. Miksujemy. Doprawiamy do smaku solą i pieprzem.
➥Polecam podawać z posypką pietruszkową i grzankami z chleba pełnoziarnistego. Natkę pietruszki i cebulkę siekamy, wrzucamy do rondelka zwilżonego oliwą. Podsmażamy przez kilkanaście minut. Chleb opiekamy w tosterze, kroimy w kostkę. Posypujemy tuż przed podaniem.

➌ Krem z pomidorów i jabłka
✔Bulion jarzynowy – 1 litr
✔1 Cebula, 1 marchew, 1 jabłko
✔Oliwa lub masło – 1 łyżka
✔Świeża bazylia, Oregano – ewentualnie suszone
✔Pomidory – 1 puszka krojonych, w sezonie świeże
➥W garnku rozgrzewamy tłuszcz, wrzucamy cebulę, marchewkę, jabłko pokrojone w cząstki. Dusimy 10 minut, dodajemy pomidory z puszki. Dusimy 5 minut. Dolewamy bulion, pokrojoną bazylię i oregano. Gotujemy 15 minut, miksujemy. Doprawiamy do smaku solą. Można dodać również odrobinę słodkiej papryki i pieprzu.

Smacznego :)

Śledź moje kolejne wpisy pod tagiem #cookologia lub dodaj mnie do obserwowanych
Regularnie publikuję wpisy związane z dietetyką, zdrowym odżywaniem i gotowaniem. Jeżeli chcesz, bym w kolejnych wpisach poruszyła jakiś temat z tego obszaru daj znać w komentarzu.

#gotujzwykopem
#gotujzmikroblogiem
  • 6
  • Odpowiedz
@SScherzo: kokosowego używam do innych zup i jest ok, np. krem z kukurydzy z mojego poprzedniego wpisu był na kokosowym. Masło fajnie się komponuje z kalafiorem, dlatego daję masło raczej.
  • Odpowiedz