Wpis z mikrobloga

http://www.rpgcodex.net/content.php?id=10267

Mega-recenzja Fallouta 4 na RPG Codex. Wersja tl;dr jest na końcu, ale zacytuję ten fragment tutaj:

Fallout 4 is a serious game full of caricatures; it's a comedy game without any funny parts; it's a 100+ hour single player shooter; it's a treadmill of linear fetch and kill quests coupled with atrocious writing. It's a shallow and simplistic game that struggles to create an illusion of depth and variety. It is a lazy, nonsensical, and fundamentally dumb piece of design that offers nothing of interest to the discerning cRPG player. I regret every minute I wasted playing this game. There is nothing more to say.


#gry #rpg #crpg #fallout #fallout4 #recenzja
Bethesda_sucks - http://www.rpgcodex.net/content.php?id=10267

Mega-recenzja Fallou...

źródło: comment_6TQcFHfPAn0YQ9g7Tah0DlIcRGb3F5bJ.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@Skyworld: Początek też jest istotny:

There can be no question that Fallout 4 represents an important milestone in RPG history. Ask the average mainstream gamer what the best designed, most atmospheric, most memorable, best written, and overall biggest and greatest RPG of 2015 was, and they are almost certain to reply: “The Witcher 3”. However, if you ask them about the best-selling RPG of the year, they will assuredly point to
  • Odpowiedz
@Skyworld: Większość graczy Fallouta 4 nigdy nie grała w F1, większy wpływ na sprzedaż ma tu raczej logo Bethesdy i ich poprzednia gra (Skyrim). Żaden szanujący się fan Falloutów nie gra w gnioty Bethesdy (a przynajmniej ich nie kupuje).
  • Odpowiedz
@Skyworld: @Bethesda_sucks: ej, ej gdzie uciekacie. Jeszcze poprzedniego gaworzenia nie skończyliśmy, a tu już nowy temat otwarty. Ciężko się żongluje między dwoma wpisami i jeszcze kreacją postaci w Wasteland 2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Lisaros: :)
Tobie już szykuję odpowiedz tylko chcę dokładniej sprawdzić jedną rzecz żeby cię nie zmylić. A z kolegą już doszliśmy do porozumienia.
@Bethesda_sucks: Jak dla mnie swój wpływ miał też fakt Fallout.
Wiesz sporo osób nie grało w Diablo 1 a lubi tą serie ot co. Słyszeli że fallouty były zajebiste wiec sprawdzają dalej.

raczej logo Bethesdy

Mnie to raczej logo odpycha i to nie z powodu F4.

ich
  • Odpowiedz
@FeniEnt: Tylko że zarówno Skyrim jak i F4 nie był wypuszczane jako platformy pod mody a osobne gry.
Bo wątpie żeby ludzie płacili ciężką kasę za coś co jest jedynie platformą pod mody które zrobią ludzie z pasją.

Podstawowe wersje obu gier są dla mnie niegrywalne.

Z tym się zgadzamy i o to też się wszystko roznosi.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bethesda_sucks: skyrim był dla mnie cholernie nudny, głupi i powtarzalny. Postać się praktycznie nie rozwijała, skille to był żart, crafting trochę też. Prawie to samo przeniesione w świat post apo i bez problemu potrafiłem się wciągnąć na kilkadziesiąt godzin...
Fakt że lokacje są jednak dużo bogatsze w porównaniu do Skyrima: jaskinia, jaskinia, jaskinia...
Jednak po zwiedzeniu kilkudziesięciu lokacji faktycznie jest trochę niedosyt że przestaje się w nich znajdować cokolwiek. Zwiedzasz, oglądasz
  • Odpowiedz
Te kilka zdań doskonale obnaża głupotę graczy, którym da się wcisnąć wszystko jeśli tylko zobaczą porządnie zrealizowaną reklamę czy pozytywną recenzję.


@Bethesda_sucks: Nie graczy, ludzi ogółem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
it's a 100+ hour single player shooter; it's a treadmill of linear fetch and kill quests coupled with atrocious writing. It's a shallow and simplistic game that struggles to create an illusion of depth and variety


@Bethesda_sucks: Brednie. Jak już przyjąć że to shooter (co jest jak najbardziej na miejscu) to ciężko zarzucać liniowość i brak głębi. Trochę tak jakby fifię oskarżyć o słabą fabułę.
  • Odpowiedz
@chciwykrasnolud: Tylko że Bethesda reklamuje grę jako RPG. Poza tym autor wyjaśnia co ma na myśli pisząc, że to strzelanka:

When I do a review playthrough, I try to experience every aspect of the game, do every quest, speak to every NPC, and explore the entire world map. This way, I was able to get a very precise idea of what Fallout 4 could offer, and what it could not. My
  • Odpowiedz
@Bethesda_sucks: RPG Codex jak zwykle w punkt. Liczę też, że ktoś zmiażdży w końcu gniota, którym jest Wiedźmin 3 (i mówię to jako człowiek, który przeczytał wszystkie książki Sapka).

Przydałaby się jakaś dobra polska stronka o RPGach, gdzie znaleźliby się ludzie grający w Age of Decadence, czy inne Voidspire Tactics, a nie kolejne AAA wypierdki.
  • Odpowiedz