Wpis z mikrobloga

Chcę, żebyś ktoś pokazał mi laptop na Windowsie, który skończy z moimi myślami o wydaniu pieniędzy na MacBooka Pro 13'. Do grania mam PCta, od laptopa potrzebuję:

- solidnie wykonany
- dobra bateria
- w miarę lekki
- zintegrowana (lub ewentualnie dedykowana) grafika na której płynnie będzie działać Civilization 5
- obowiązkowo dysk SSD
- wyświetlacz minimum full HD (rozmiar od 13 do 15 cali)

Czyli jaki laptop uważacie za najlepszego konkurenta obecnego Macbooka Pro. Cena maksymalna to 6000zł, ale wiadomo, wszystko poniżej jest atutem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#laptopy #apple #macbook #macbookpro #windows #windows10 #szukamlaptopa
  • 27
@purpleXX: nie chcę być tu adwokatem diabła, ale patrząc na Twoje wymagania i to, że od gier/rozrywki masz już inny sprzęt... No to MacBook byłby jedną z lepszych decyzji, myślę, zwłaszcza skupiając się na pojemności baterii, stabilności i szybkości działania. Czyli tak w zasadzie na wszystkich najważniejszych aspektach. ;) A świetny design i wykonanie dostajesz "w cenie". :P
@szkari: nie kpię - i nie mówię bynajmniej o płynnych animacjach. Pracowałeś kiedyś na MacBooku, że negujesz jego stabilność? Protip: bawienie się nim przez 5 minut w sklepie Apple się nie liczy. Sama aktualnie siedzę na konfiguracji z Windowsem z przyczyn finansowych, ale gdybym mogła, to w mgnieniu oka przestawiłabym się na MBP.
@purpleXX: bierz MBP z retina i sie nawet nie zastanawiaj. Uzywam Lenovo T450s czyli laptop klasy premium i tylko utwierdza mnie on w przekonaniu, ze konkurencja jest kilka lat za Apple. Nie wiem ile czasu musi uplynac aby ogarneli konstrukcje ktora nie gnie sie w rekach, nie skrzypi i jest w 100% spasowana. Dla przykladu, moj laptop po wyjeciu z pudelka nie mial do konca zamknietych zatrzaskow na matrycy, a jakosc
każda konfiguracja za 6k

@szkari: zobacz sobie ceny podobnych konfiguracji od della czy asusa. Mowie oczywiscie o SSD na pcie, dobrej matrycy i 10+ godzin na baterii.
@purpleXX: @kucyk: alienware ma 13 calowe lapki sam wybierasz grafikę(w podstawie jest bodajże gf960m) ilość ramu, dysk i czy chcesz matryce qhd, w przedziale cenowym 1000-1600$. Wydaje mi się też że maja gwarancję door to door, jak nie mogą czegoś naprawić na miejscu to wymieniają na nowy.