Wpis z mikrobloga

nowe budownictwo. rozkminiamy z żoną sens tej ściany. kwestią problematyczną są też wyłączniki na tej ścianie, a więc pewnie i kable, które tam idą pionowo do puszki.

ogólnie opcje są przynajmniej trzy:

1. zostawiamy tak jak jest, kuchnia zamknięta.
plusy: mamy miejsce na postawienie na tej ścianie lodówki - po przeciwległej stronie będzie wieżyczka z piekarnikiem na wysokości ręki;
minusy: odizolowana kuchnia, do jadalni (wydzielonej w salonie) trzeba chodzić dookoła.

2. burzymy całą ścianę (nie wiadomo jeszcze, czy wykonalne)
plusy: otwarta kuchnia, swobodny dostęp
minusy: lodówka musi być tam, gdzie piekarnik w punkcie 1., więc piekarnik ląduje pod płytą grzewczą, czyli trzeba do niego kucać

3. burzymy górną część (połowę?) tej ściany (znów nie wiadomo, czy wykonalne przez te wyłączniki)
plusy: uzyskujemy pół-otwarcie kuchni, ew. dodatkowy mały blat pełniący funkcję stołu barowego lub do wydawania posiłków
minusy: ten sam problem z lodówką

chyba, że macie jeszcze jakieś pomysły?

#michalkosecki #budujzwykopem #remontujzwykopem #budownictwo #mieszkanie
Pobierz m.....i - nowe budownictwo. rozkminiamy z żoną sens tej ściany. kwestią problematyczn...
źródło: comment_qt3rLHMQfiR4LXHWP9LvPptiWZPKQVau.jpg
  • 31
@michalkosecki: Wyburzyć. Z prospektu wygląda że zwykła działowa.Instalację da się poprowadzić inaczej i nie będzie to problemem - tj. dojdzie do tego kucie nad drzwiami czy na suficie żeby pociągnąć kable na drugą stronę.
A ja mając coś takiego raczej wywaliłbym tylko lewą część a tą górną z otworem "drzwiowym" do kuchni zostawił. Kuchnia otwarta na salon, 3 ściany i instalacja może zostać na miejscu. Otwór zamurować.
@michalkosecki: gdy zapraszasz gości (jesli masz jakiś znajomych) zostawiając ścianę możesz gotując dla nich mieć w kuchni burdel, zamkniesz drzwi i problem z głowy. wywalając ścianę trzeba zachować porządek. to się tyczy tez codziennego życia. Ja na ten przykład często mam bałagan bo nie chce mi sie sprzątać od razu po gotowaniu.
@michalkosecki: opcji masz jeszcze więcej.

1. Jak idziesz w grubą robotę p.t. "burzymy ścianę" to żadne wyłączniki przełączniki nie są ci groźne - przenieść je gdzie indziej lub przenieść przewody, które ewentualnie szły w ścianie - zerowy problem przy takiej robocie.

2. jak zrobisz otwartą kuchnię - to i tak nic nie stoi na przeszkodzie, by sobie ta lodówka tam stała, gdzie chciałeś. Zostawisz tylko kawałek ściany (co uratuje ci te
Pobierz hrumque - @michalkosecki: opcji masz jeszcze więcej. 

1. Jak idziesz w grubą robot...
źródło: comment_EmAd8BEim6poqTMDaN0ms4tUsQUDFllC.jpg