Wpis z mikrobloga

#psychologia #psycholog #pytanie

Hej,
Ostatnio doszedłem do refleksji, że moje studia (psychologia) nie mają tak dużo ciekawego contentu, jakiego szukałem podczas pierwszych lat studiowania i że w małym stopniu odpowiadają na życiowe sprawy.
Jest wiele tematów, do których można by wykorzystać wiedzę psychologiczną, ale nie może być to zrobione w formie suchej teorii i musi być podparte też własnym doświadczeniem.

Myślę nad zrobieniem kanału YT w tym klimacie. Do każdego odcinka musiałbym mocno przysiedzieć i szukać wiedzy, której nie było lub była pobieżnie omawiana na studiach. Czy takie rzeczy w ogóle byłyby dla was interesujące? W jakiej formie? Nie chcę wkładać pary w coś, co się nie przyda ludziom.
  • 8
@kopaczrowow: wołaj :) może jakieś powszechne zjawisko jak racjonalizacja swoich działań, można kilka przykładów z codziennego życia, do np. KKK.
Mógłbyś też obalić trochę mitów na temat depresji, bo to jest dość ważny problem.
Chętnie też pooglądałbym jakiś materiał o wybranych filozofach.
@www_h: 70%
@43indahaus: Szkoda, że usunąłeś komentarz. Na szczęście zdążyłem przeczytać. Właśnie myślałem o takiej formie listów z życiowymi pytaniami / problemami i odpowiadaniem na nie - częściowo z własnego doświadczenia, a częściowo wspierając się wiedzą psychologiczną.