Wpis z mikrobloga

Ok, w nawiązaniu do poprzedniego wpisu:
Na wstępie zaznaczam, że nie ponoszę odpowiedzialności za szkody moralne czy materialne spowodowane wykorzystaniem poniższego sposobu. Ja przedstawiam wam tylko metodę(wykorzystującą ułomność grupowego maila na Gmailu i poniekąd głupotę użytkowników) - co z nią zrobicie zależy tylko i wyłącznie od was. Liczę tylko, że macie trochę rozumu i godności człowieka i nie użyjecie ostatniej z dostępnych opcji.
A więc do dzieła:

Jedyne czego potrzebujecie to tak jak mówiłem mail grupowy na Gmailu. Będąc zalogowanym znajdźcie na koncie funkcję menedżera urządzeń android. Zapewne wielu z waszych kolegów jest zalogowanych na swoich smartfonach na konta grupowe(praktycznie pewnik, jeśli często używacie dysku google czy gmaila) - jeśli tak jest to Voilà, drogie Mirki.

Do wyboru macie kilka działań, ale ja chciałem wam zaprezentować tylko pierwsze, ponieważ stosowanie dwóch kolejnych jest wysoce niemoralne. Możecie spowodować, że nagle(np. na wykładzie) waszemu koledze zacznie dzwonić telefon. Funkcja działa również na profilu wyciszony, ponieważ służy do odnalezienia zgubionego telefonu.

Ponadto są dwie inne opcje, których nie używałem i używać nie polecam. A poza tym macie możliwość(o ile użytkownik nie zastrzegł tej opcji - dość częsty przypadek) zlokalizowania danego smartfona. Jeśli ma odpalony GPS - lokalizacja jest bardzo dokładna, w innym przypadku po BTS jest powiedzmy zadowalająca. Lokalizacja jest na bieżąco - screen zrobiony wcześniej.

#studbaza #studia #pw #pw #agh #android
copperfield - Ok, w nawiązaniu do poprzedniego wpisu:
Na wstępie zaznaczam, że nie p...

źródło: comment_GL3eMuaBtHMxyjyJjIIb7pe40oUPBWHD.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
Szkoda tylko że u takiego delikwenta wyskakuje informacja "twój telefon został zlokalizowany przez(..)" i może się łatwo połapać o co biega :P
  • Odpowiedz
@Fazi1828: na menedżer urządzeń android logujesz się z poziomu przeglądarki(komputera czy telefonu), a jeśli chodzi o danego użytkownika, to musi on być zalogowany na swoim smartfonie/tablecie na to konto grupowe
  • Odpowiedz
@copperfield: chodziło mi o to przez co musi być zalogowany użytkownik na urządzeniu z androidem.
Musiużyć jakiejś natywnej aplikacji do gmail/gdrive czy wystarczy że jest zalogowany w przeglądarce i już to co opisałeś działa?
  • Odpowiedz
@Fazi1828: Musi dodać konto google na urządzeniu, ale przy otwieraniu gmaila czy dysku zazwyczaj konto jest dodawane. Jeśli zalogujesz się na przeglądarce Chrome to chyba też. Kiedyś mi z Opery zassało, ale nie wiem czemu.
  • Odpowiedz
@copperfield: Jak system o tym nie uprzedza użytkownika to rozwiązanie jest idiotyczne, a jak uprzedza to użytkownicy sami sobie winni. Jakim trzeba być idiotą żeby wiązać urządzenie z czymś do czego ma dostęp mnóstwo innych osób i nikt nad tym zupełnie nie panuje...
  • Odpowiedz
@Fazi1828: System nie ostrzega, bo maile na Gmailu nie są przystosowane do użytkowania jako maile grupowe. Ba, nawet nie wiem, czy nie jest to w pewnym stopniu sprzeczne z warunkami korzystania z Google.
Google daje w zamian od siebie grupy dyskusyjne.
  • Odpowiedz