Wpis z mikrobloga

"Rzutowanie, szczególnie te niejawne, czasami może przyspożyć problemy" :) wytykasz błedy w tekscie, fajnie by było jakbyś swój post tak krytycznie przejrzał :)

Ogolnie calkiem ciekawe i przydatne, troche mnie dziwi, że tłumaczysz różnicę między == a === - to chyba każdy poznający JS powinien na początku zgłębić :) No i mogłeś darować w poście wzmianki o tych wszystkich literówkach/błędach stylistycznych, niepotrzebnie wydłuża to posta.
  • Odpowiedz
@Harriet: dzięki za opinię. Jeżeli chodzi o Twoją pierwszą część wypowiedzi, to bardzo Ci dziękuję za zwrócenie uwagi na literówkę. Doceniam. Staram się nie popełniać takich błędów.

Post dotyczył książki wprowadzającej w tematykę programowania w JavaScript. Nie wydaje mi się, aby tłumaczenie podstaw było czymś złym.

Odnośnie błędów w książce, to było ich na tyle mało, że nie zaszkodzi o nich napisać.
Rozumiem, że nie ma sensu wypisywać wszystkich literówek, jednak
  • Odpowiedz
@piecioshka: przykro mi, ale pleciesz głupoty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Pewnie zaraz mi wytkniesz, że powołuję się na Wiki, ale pojęcie "koercji" w informatyce funkcjonuje od dawna:
https://www.wikiwand.com/pl/Koercja

Mówisz, że lepszym wydawałoby Ci się użycie słowa "rzutowanie", ale różnica jest spora:
- "koercja" to niejako wymuszanie rzutowania, rzutowanie niejawne, dziejące się automatycznie
- "rzutowanie" to zmiana typu, które może być jawne i niejawne
  • Odpowiedz
@piecioshka: Myślałam, że opisujesz tylko ciekawsze/bardziej zaskakujące rzeczy których się dowiedziałeś z książki. Myśląc w ten sposób mógłbyś równie dobrze całą książkę streścić.

Ogólnie mnie osobiście, jak czytam taką recenzję, to właśnie bardziej interesuje ogólne info co można znaleźć w książce, czy jest napisana przystępnym językiem, czy nadaje się dla początkujących czy też bardziej dla zaawansowanych. Raczej nikogo nie ciekawi fakt błędów stylistycznych i ortograficznych, ewentualnie można wspomnieć że takie występują.
  • Odpowiedz
@obereczekpl: dzięki za konstruktywną krytykę!
Nie mam zamiaru Ci niczego wytykać. Zdaje sobie z tego sprawę, że nie posiadam całej wiedzy dotyczącej programowania. Każdy developer ciągle się uczy, ja też :)

Dzięki za wytłumaczenie co to jest koercja. Prawdopodobnie w 3 tomie z serii YDKJS, autor bardziej wyjaśnia znaczenie tego pojęcia. Piszę to co na obecną chwilę wiem.
Odnośnie literału to potrzebowałbym lepszego przykładu na zrozumienie.
Odnośnie void to chyba
  • Odpowiedz