Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #pytanie

Może macie koło domu, może wiecie jak rozwiązać ten problem.

W skrócie; Poszukuje szczelnej pokrywy/włazu, średnica 600.

Dwa lata temu musiałem schować pod ziemią kilka urządzeń, w studzience musi być sucho.
Ostatnim problemem do rozwiązania jaki mnie czeka jest właz.
Okazuje się, że praktycznie nieosiągalnym jest w moim rejonie nabycie szczelnego włazu.
Przykryłem więc wejście płytą granitową, wykroiłem ze styropianu koreczek (izolacja termiczna) i niby było ok...
Ostatnio jednak zaczęła podciekać woda, musiałem więc podnieść wejście.
Wymurowałem stopnie z kamyczków granitowych (na zdjęciu).
Wejście jest trochę wyżej niż teren, woda nie wpłynie.
No otóż niekoniecznie.... Pokrywa ma brak "rantu". Woda w trakcie deszczu ładnie podcieka płynąc po pokrywie.
Uh!
Zrobiłem więc uszczelkę z węża gumowego ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Szukam jednak porządnego rozwiązania...

Niby firma Kaczmarek ma w ofercie włazy z uszczelką (plastik). No nic, rozbiję to co wymurowałem i dam porządny właz.
Jednak wolałbym go obejrzeć na żywo, czy spasuje. No ale brak go, jedynie allegro.
Są natomiast włazy drogowe, nośność jakieś 12 ton, cena prawie tysiąc złotych.
defoxe - #budujzwykopem #pytanie

Może macie koło domu, może wiecie jak rozwiązać t...

źródło: comment_mNgq8emJW91spEpMDkPWILTfpBIrMSXN.jpg

Pobierz
  • 9
Przykryj kawałkiem blachy i po kłopocie


@Erk700: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Nie, no panowie... Proszę, tylko bez takich.
Mam trochę inne podejście. Przykryte jest - zrobiłem granitową pokrywę. Szukam natomiast włazu (który zapewne przykryję ową pokrywą, by mnie w oczy nie walił. Ot #piekloperfekcjonistow ( ͡°( ͡° ͜ʖ
@defoxe: Smarujesz obręcz silikonem, a pokrywę smarem - silikon wyschnie na kształt uszczelki a będzie mógł to otwierać, ale jak często musisz otwierać (swoją drogą średni pomysł żeby robić sobie coś w studzience co trzeba często odwiedzać) to zrób z płyty metalowej 4 lub 5 mm niech Ci wytną okrągłą i dospawają rant z drutu po obwodzie tak żeby zachodził na zewnątrz obręczy.

Gx
@Gixaar: też tak myślałem ale ciekawe jak to kosztowo wychodzi. Bo od kilkuset złotych są już ładne włazy (problem w tym, że nie wiem w jakiej hurtowni do dostania).