Wpis z mikrobloga

@MrOsamaful: a #!$%@?, próbowałem się tak uczyć już 1000 razy i na nic to. Pójdę po prostu jutro do sklepu, kupie ten tranzystor i podłącze. Koszt kilku złotych, a jak tak zrobie to może potem spojrzę w datasheeta i coś zrozumiem. Mądre książki to nie dla mnie, wole coś złożyć samemu i potem się bawić w odwrotną inżynierię xD
Ale dzięki za propozycję XD
@MrOsamaful: nie zna się, ostatnio jak poprosiłem o mosfeta który się otworzy w pełni przy 2V to się dowiedziałem że ona to nie ma takich danych i musiałem ją prosić o 10 losowych tranzystorów i szukać w necie datasheetów. A tam pracuje jedna babka więc mam #!$%@? xd
@repro5: no czyli lipton, c'nie?
Znasz się coś i wiesz jak to jest z tym PWM? To działa tak samo jak buck converter (nie znam nazwy po polsku), czyli regulująć częstotliwość napięcia prostokątnego o stałej amplitudzie zmienia się de facto napięcie średnie, w zależności od "przerw"? Bo jeżeli tak, to tranzystorowi jest obojętne, czy otwiera się 10000 razy na sekundę na maksa i tyle samo razy zamyka, czy otwiera sie do
@repro5: dobra, chyba faktycznie doszedłem jak to gówno miało niby działać, dzięki PWM to on się w #!$%@? razy na sekunde otwiera i zamyka i dlatego jest git. Z takim sygnałem audio to chyba nie przejdzie. Czyli teraz muszę się dowiedzieć jak #!$%@? małym kosztem to na PWM zamienić i będzie dobrze. Chyba.
@3Vw7GkZLSZ46OrVi: Sterujesz jakby czasem otwarcia, podobnie sie steruje wtryskami w aucie. Pobaw sie na mikroprocku to lepiej zrozumiesz zagadnienie np mozna sterowac jasnoscia diody. Ilosc ciepla zalezy od pradu jaki poplynie przez dren-zrodlo.
@repro5: tak, ale błędnie kminiłem nad tym jak nad tym konwerterem z przetwornicy step-down, a tam się #!$%@? przecież nic nie wygładza. A z racji że ta dioda sobie miga ileśtam razy na sekundę to ludzkie oko tego po prostu nie wyczaja.