Wpis z mikrobloga

Lecę jutro obejrzeć takie auto, przymierzam się do bmw od dawna, w sumie celowałem w jedynkę ale parę razy miałem okazję się przejechać takim i przypadł mi do gustu - nie chcę brać żadnych rat, także dokładanie 20 000 i kupno czegoś nowszego nie wchodzi w grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przeczytałem w internecie dużo dobrych słów o relatywnie niskiej awaryjności tych silników, mam jutro zaplanowane oględziny 3 różnych (2005 ze 160 k przebiegu, 2008 ze 160k i ten) - ktoś z Was może dodać coś konstruktywnego dla osoby, która całe życie jeździ vw i nie ma doświadczenia z tą marką?

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/bmw-320i-sport-mfl-pdc-alu-tempomat-dachau-bei-münchen/226578771.html?lang=de#

#bmw #kupnosamochodu #320i #motoryzacja
  • 11
@Triplesix: Nie do końca o to chodzi. Rocznik 2006, seria 3, ~25 k zł. Wyposażenie gorsze od Forda Focusa z 2006 za 10-15 k zł w dobrej/topowej wersji. Jedyne co się wyróżnia w porównaniu to mocny silnik.
Brakuje mi tu chociaż automatycznej skrzyni, albo jakiegoś konkretnego wyświetlacza które przecież występowały w tamtych wersjach (czyli zazwyczaj audio/multimedia z wyższej półki). Ale nie miałem okazji się przejechać BMW z takim silnikiem więc mogę
@Pitex: jadę jeszcze obejrzeć coś takiego (link na dole) - handlarz dobrowolnie daje rok gwarancji i przez telefon był bardzo konkretny - ta wersja jest lepiej wyposażona, ale za to starsza, ma więcej przejechane i aż 4 poprzednich właścicieli - trochę to podejrzane. Sterowanie systemem odbywa się przez taki joystick na podłokietniku który, z tego co czytałem i raz widziałem live, często lubi odmawiać posłuszeństwa ;) nie tyle zależy mi na
@Triplesix:
Dla kupującego wszystko jest podejrzane (i w sumie słusznie :)). Jeżeli nie śpieszy Ci się z kupnem samochodu to staraj się "delektować" zakupem samochodu. Zweryfikuj solidnie mechanikę, karoserię itd. (to wiadomo zresztą). Potem wsiądź i zastanów się co Tobie jest najbardziej potrzebne. Audio? Navi? Dobra widoczność z wewnątrz? Wygląd zewnętrzny? Bajery/asystenci jazdy? Wyciszenie? Moc? Pytań jest milion, ale gdybym osobiście teraz przymierzał się do serii 3 to sprawdziłbym też co
@Triplesix atakowalbym 1. W tej cenie znajdziesz cos troche mlodszego z lepszym silnikem. Sam stalem przed podobnym dylematem i wkoncu przejechalem sie 320i i 125i. Wybralem to drugie. Silnik miodzio.
@mike89: też mnie to niepokoi, ale i tak mam jeszcze jedno auto do obejrzenia 500m dalej, więc zajrzę o co chodzi. To ciągle trójka, czyli raczej biedacki model jak na Monachium - może stąd te zmiany. W każdym razie moje nastawienie jest również pesymistyczne ;)