Wpis z mikrobloga

Heh, widze, ze wszyscy dziela sie smutnymi historiami z #uk, to i ja sie swoja podziele.
Wstalem rano, piekny dzien za oknem.
A potem metro przyjechalo jak zawsze.
Pojechalem do centrum jak zawsze.
Pelno ludzi wszedzie jak zawsze.
Smieci wszedzie jak zawsze.
W pracy pracowalem jak zawsze, wszyscy tak samo.
Nikt nie opowiadal nam o tym, jak to zaraz firma upadnie.
Nikt nie mowil, jak to nam wspolczuje (nam - ludziom z UE).
Minalem patrol policji - nawet krzywo nie patrzyli na mnie :(
Autobus spozniony - jak zawsze.
Ludzie nadal nie potrafia wyciagnac Oysterki przed bramkami - jak zawsze.
Gdzie staly meczety - tam stoja
Kolejki w starbucksie - bez zmian, ceny tez.

Jak to dobrze, ze wypok nie ma nic wspolnego z zyciem... #brexit
  • 14
sprawdz notowania giełdy i kurs funta - jak nigdy


@patrol798: No tak, kazde wahniecie gieldy od razu przeklada sie na zycie w kraju ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak Polska istniala, jak raz dolar jest po 2, a raz po 4zl?
@M4ks w pracy bylo duzo rozmow o tym co bedzie w przyszlym tyg. Dzis reakcja rynkow byla slaba, indeksy czy funt ledwo ruszyly. Wieksza zmiana ma przyjsc w przyszlym tyg, wtedy sie naprawde okaze co finansjera zrobi. Juz teraz chodza ploty o JP oraz kilku innych. Dodatkowo czekaja na tapniecia na rynku nieruchomosci, przez to jeden koles sie wstrzymuje wlasnie z kupnem domu.
Takich rzeczy sie wlasnie dzis dowiedzialem, a na ile
a ty nazywasz to wahnięciem? Eh szkoda z toba gadać. Dobranoc


@patrol798: No przykro mi, ale ludzie na ulicach nie panikowali z tego powodu ani nie robili zapasow fasolki. Co za idioci, powinni schrony kopac...

Wieksza zmiana ma przyjsc w przyszlym tyg, wtedy sie naprawde okaze co finansjera zrobi


@marnyTrud: ano wlasnie - nic tak na razie nie wiadomo, raczej w przyszlym tygodniu tez nic sie nowego nie dowiemy.

Takich
@M4ks spadla, owszem. Tak jak napisalem indeksy poszly w sol troche, ale zdaniem ludzi z pracy to tylko przedsmak tego co nas czeka w przyszlym tyg.
Poza tym ogolny szok, niedowierzanie, ze to sie stalo oraz duza zlosc na taki wynik.
ale zdajesz sobie sprawe z tego ze faktyczne zmiany nastapia w dwa lata od zlozenia notyfikacji?


@maniac777: Ja? Oczywiscie, ze tak.
Ludzie opisujacy mi co sie dzieje w #uk mimo, ze widze co innego - raczej chyba nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@M4ks: śmiem domniemywać że w UK jesteś od niedawna i naprawdę nie rozumiesz powagi decyzji. Wyjaśnię ci w może dwóch zdaniach. Kiedyś UK to była ogromna niezależna potęga świata, mieli pod sobą Tajwan, Szanghaj, kwitł handel z Chinami, Indiami, Pakistanem, Irakiem etc......... Kontrolowali większość transportu na Pacyfiku co dawało im olbrzymie dochody. Dziś sytuacja jest nieco odmienna. Chiny wkraczają na rynek z pominięciem znienawidzonej UK i tu jest pies pogrzebany, dlatego
śmiem domniemywać że w UK jesteś od niedawna i naprawdę nie rozumiesz powagi decyzji


@RUNDMC: brzmisz, jakbys Ty byl conajmniej od czasow gdy tajwan byl czescia UK... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kto tu w ogole cos pisze o mocarstwowosci UK?
Kolejny, ktory lepiej wie co sie dzieje w UK - jakim cudem przetrwali od czasow rozpadu imperium? Wg. twojej teorii nie powinni....
@M4ks: napisałem ci że UK nie będzie już tym czym była kiedyś. Mocarstwem handlowym, dominantem, cichym hegemonem i #!$%@? wie jak tam sobie to zinterpretujesz, to tyle w temacie resztę masz j/w .