Wpis z mikrobloga

Zalewa mi auto, Renault Megane II. Najprawdopodniej klima. Wody jest od #!$%@?, po 30 minutach jazdy na połowie mocy wyciskam gąbki pod wykładziną. Woda leje sie spod filtra kabinowego. Myślałem, że to przez przytkane podszybie bo woda chlupała po myciu/deszczu przez długi czas podczas jazdy zanim spłynęła.
Nie mam już siły. Nie widzę nic przytkanego. Może źle szukam, sprawdzam?

Ozonuje auto co tydzień bo przez te wodę auto zaczyna śmierdzieć. Wycieram. Wyciskam. Ozonuje. Wyciskam... Tak w kółko.

Mam się bardziej martwić, czy olać? Klima działa dobrze, ustawiona ciągle na 15*C chłodzi, zimą grzała jak szalona i zimą nie występował problem zalewania.

#renault #motoryzacja
  • 14
@Traviu: W zeszłym roku miałem to samo,tylko ja mam scenika. Jadę sobie na wakacje a tu moja mówi że woda leci. Trochę tam rękę podrapałem przy tym, ale paluchem przepchałem i już było dobrze. Jak potem włączyłem klimatyzację to wody wyleciało z auta na parkingu od cholery.
@TSoprano to jest tak zapchane ze trudno tam wcisnąć drut. Wchodzi trochę ale nie da się go zagiąć. Wylałem tyle wody ile mogłem. Włączyłem klime i widać, że kapie pod auto. Zobaczymy po dłuższej jeździe co będzie.. Pewnie znowu będzie spokój do przelania zbiornika.
@Traviu sorry za odkop. :) Mam identyczny problem w Megane z 2004. Schowek pod nogami pasażera mokry, woda cieknie aż do gąbek pod tylnym siedzeniem. Podszybie było czyszczone dwa razy. Znalazłeś rozwiązanie swojego problemu?
@donlewski: Tak. Pod tym schowkiem jest korek. Dostań się do niego i go odetkaj, zatkało ci go i woda nie spływa pod auto. Nie pamiętam za cholerę jak się do niego dostać ale chyba schowek jest odkręcany. Daj znać.

Ewentualnie woda ci się dostaje od spodu, spod tego korka. Też tak miałem, że po jeździe w mocno deszczowe dni miałem mokro pod schowkiem bo korek był za luźno włożony. Strasznie dziwne