Wpis z mikrobloga

Na jednej z lokalnych grup z ogłoszeniami kupię/sprzedam prowadzę swoją krucjatę przeciwko ludziom handlującym podróbkami z Ali.

No i dzisiaj ktoś zapytał o jakiś pasek, odezwała się pani X, która zaprosiła do swojego sklepu internetowego (okazało się, że firma zarejestrowana na męża)

Szybki rzut oka na sklep i:
- wysyłka 30 dni
- markowa galanteria skórzana wszelkiej maści w cenach kilkadziesiąt % niższych, niż rynkowe
- parę sprawdzeń adresów zdjęć oferowanych produktów - oczywiście prowadzą do Aliexpress bezpośrednio.

Potem wszedłem na stronę sklepu na facebooku - tam oprócz galanterii są jeszcze różne zegarki (CK) i inne markowe towary.

No to wklepuję standardową formułkę, że handel podróbkami jest nielegalny (ze stosownymi artykułami), że zapisałem screeny i zgłaszam to do Urzędu Celnego, Skarbowego i ZUS.

Zazwyczaj w ciągu kilku sekund takie ogłoszenie zostaje usunięte, ale tym razem było inaczej.
Pani X odpowiedziała na mój komentarz:

- że to, że towar z Chin nie oznacza, że jest podrobiony - moje pierwsze skiśnięcie
- że wszystkie towary kontrolowane są przez UC, gdzie celnicy otwierają każdą paczkę - xD
- że płacą zryczałtowany podatek i inne kwestie
- że odprowadzają składki za męża i za żonę - drugie moje skiśnięcie (już to widzę)

Następnie po kilku kolejnych komentarzach, wytłumaczeniu skąd wzięły się moje podejrzenia wjechało to, co lubię najbardziej w takich sytuacjach.

Pani od razu pojechała z grubej rury:

- miesiąc temu zdiagnozowano mi raka, a pan mi tu jeszcze problemy robi
- mąż będzie miał na głowie dwie córki i dom, a tu jeszcze pan śmie urzędy powiadamiać

i cytat, moim zdaniem najlepszy:

- Prosze o usuniecie tych wpisow. Zycze Panu, by nie musial sie Pan nigdy troszczyc o swoje interesy, godne zycie swoich dzieci oraz to, ze w chwili gdy czyjes zycie wazy sie , ktos przyspozy Panu dodatkowych zmartwien. Rozumie Pan, ze czasem nie chodzi o obawy, udowadnianie czegos, poddanie sie kontroli. Chodzi o to, ze jest to dodatkowy ciezar dla kogos kto od miesiaca patrzy na swojego wspolmalzonka i zastanawia sie czy i ile jeszcze bedzie die razem ?

Także ten. Nienawidzę ludzi, którzy sprzedają podróbki wciskając, że są to oryginalne towary. Mam w dupie tych, którzy sami dla siebie zamawiają podróbki - sam mam majty Kleina z Ali (xD), ale handlu nie zniesę.

Czekam na minusy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#januszebiznesu #oszukujo
  • 6
@semperfidelis: Prowadziłem taka wojenke w komentarzach grupy ,,bydgoszczanie,,na Fb.Jedna bezczelna szmata sprzedawała ORGINALNE gacie CK za 20pln czy paski CC itp tez baardzo tanio a wysylka a jakże do 30dni.Na komentarze ze to podróby z ali zostałem tak przez sebiksow i kariny obrzucony błotem że odpuscilem.Ci ludzie serio uwazaja ze kupuja orginały pozatym ,,a #!$%@? cie obchodzi co kupujemy'' ,,to nie sa podróbki tylko REPLIKI'' Tekst o replikach jest mój ulubiony
,,to nie sa podróbki tylko REPLIKI''


@Prokurator1990: Jebłem :D W moim przypadku zazwyczaj wystarczało wklepać moją formułkę razem z artykułami i ogłoszenie znikało. Tutaj nie zniknęło tylko dlatego, że pani X odpowiedziała na inne ogłoszenie, a widocznie autor ogłoszenia nie ma ochoty tego usuwać ;)

Na tej grupie często pojawiają się ogłoszenia z natychmiastową wysyłką, ale ceny są takie, że od razu wiadomo o co chodzi - i jeszcze się nie