Wpis z mikrobloga

Jak tanio dojechać do lotniska pyrzowice z dworca pks/pkp w Katowicach ( 2osoby )?
PKM widzę 47zł dwukrotny bilet ( czyli mogą na nim 2 osoby na raz )?
firma Mateuszek 40zł? Są jeszcze jakieś alternatywy?
jakdojade mi znajduje jakieś polaczenia np. 860 do kamienia i potem 85 na port lotniczy ale nie mogę znaleźć ceny do tego.
i czym wracać z lotniska po północy, tzn ~0:30 w sobote
#katowice
  • 12
@Lewo: to tak, z Katowic przez Świerklaniec jedzie autobus(linia 5) - komunikacja miejska 4.80 za bilet. Następnie ze Świerklańca albo taksówka, albo dalej komunikacja(częstotliwość przejazdów pozostawia wiele do życzenia - trzeba się dobrze wstrzelić). Jeśli macie od cholery bagażu, komunikacja pewnie odpada. Rozkład można sprawdzić na mzkp.pl oraz kzkgop.pl
@toNieJestZabawne: czyli jak dobrze zrozumiałem mogę tak:
Katowice Plac Wolności - Kamień ( linia 5 )
Kamień - Pyrzowice Port Lotniczy ( linia 85 )
A jak to jest odnośnie biletu? Bo na stronie http://mzkp.pl/bilety jest napisane że jednorazowy 1h lub do końca daną linią czyli to by wyglądało tak ( przy 2 osobach ) 4.80 + 2.40 ( 1 student ) na linie 5 i 4.80 + 2.40 na linie
@sylwke3100: a 860 do kamienia ( linia pospieszna )? bo nie wiem jak wyszukać połączenia ( jestem przyzwyczajony do jakdojade ) na konkretne godziny.
Ewentualnie na jaki przystanek w Bytomiu jechać żeby potem mieć blisko na 85.
@toNieJestZabawne: okej dziękuje. Niby jeszcze prawie 2 miechy do lotu ale muszę już wiedzieć na którą muszę polskim busem do katowic przyjechać. Na lotnisko z katowic będę jechał prawie tyle samo co z wrocławia do katowic.

@sylwke3100: tak, ale na lotnisko jadę w środę około 13. z lotniska wracam w sobotę ~0:30 i wtedy zamierzam busa brać podstawionego. W sumie dużo drogi sobie nie skrócę a i tak pewnie będę