Wpis z mikrobloga

#tracz #janusztracz #bettercalltracz #plebania #traczcontent #tracztheseries a także #film #seriale

Chcesz wziąć udział w pisaniu scenariusza? Przeczytaj do końca!

Byłem na rozmowie z D. Kowalskim.

W skrócie:
Powiedziałem mu o fenomenie Tracza - sam był pod wrażeniem - powiedział, że nie wie czy się z tego cieszyć, że tak dobrze skonstruowaną przez scenarzystów postać udało mu się zagrać, czy że mimo po skończeniu emisji Plebanii dla wielu będzie Traczem i tylko Traczem - mimo że gra w wielu spektaklach, innych serialach itp. Napomknąłem, że ta postać cały czas żyje i ma się dobrze, oraz o pomyśle na serial.

Na początku sceptycznie do tego podszedł - nie, że nie chce wracać do tej postaci, bo bardzo dobrze ją wspomina i nie było żadnych oporów o pogadaniu o niej - tylko dlatego, że nie bardzo wiedział jakby to miało wyglądać. Wytłumaczyłem, że chodzi o zrobienie czegoś, co pozwoli poznać jak Tracz doszedł to tego wszystkiego, oraz to, co działo się później. Powiedział, że to już inna bajka, ale - na szczęście - wykonalna. Powiedziałem też o tym, jak z Plebanii dowiedzieliśmy się niewiele o przeszłości , że ojciec zostawił Tracza, jak młody Tracz spalił ojcu trabanta [co zabawne, Dariusz Kowalski doskonale to pamiętał - kolor, czas akcji :D], także wspomnienia zachował w większości pozytywne.

Powiedział też, że od strony technicznej on nie ma nic do gadania jeśli chodzi o powstanie choćby jednego odcinka spin-offu, a to dlatego, że prawa do postaci - a raczej serialu i całego zamysłu - posiada TVP.

CO JEDNAK JEST NAJWAŻNIEJSZE?

Pan Dariusz nie ma nic przeciwko. Pod warunkiem że skonstruujemy i napiszemy scenariusz pilotażowy [od siebie dodałbym też synopsis całego "sezonu"?], oraz poinformowali TVP o pomyśle - biorąc pod uwagę fakt, że ostatnio robili konkurs na scenariusz bo poszukiwali pomysłów na serial, a poza tym gdzieś mi się przewinęło przez oczy, że sam Kurski na Twitterze polubił czyjś wpis o kontynuacji serii o Traczu - żartobliwie, bądź nie, można uznać, że pomysł spin offu mógłby się udać ( ͡ ͜ʖ ͡)

Wszystko w naszych rękach. Dlatego zwracam się do Was - szukam osób chętnych do współtworzenia spin-offu o Traczu, o którym większość na pewno słyszała wcześniej. Są chętni, którzy chcieliby partycypować i tchnąć życie w tę zacną ideę? Potrzebni będą Ci, którzy chcieliby faktycznie włożyć trochę pracy - w pisanie scenariusza, wymyślanie fabuły - a wiem, że są tutaj fani dobrego, sensacyjnego kina i na pewno nie jednemu siedzą w głowie ciekawe okropieństwa, które można by przelać na papier, a następnie na taśmę. Swoją drogą, jeśli ktoś w przyszłości chciałby działać w kierunku tworzenia filmów, startować do szkoły filmowej czy rozwijać się po swojemu, to będzie to na pewno ciekawe doświadczenie. Wymagam jedynie odpowiedzialności i konsekwencji w działaniu. Chętny - napisz w komentarzu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 42
@rybofski: Ja bym to widział tak.
Ciemność, strzały, syreny. Twarz Tracza i powolne oddalenie kamery, poważna muzyka bliska temu https://www.youtube.com/watch?v=MFK0yG8xG5I , żadnego lektora ani jakiegoś głupiego tłumaczenia kim jest postać. Wszystko zaczyna się od tego że Tracz siedzi w wiezieniu. Został złapany przez milicje podczas jednego z najbardziej krwawych protestów za komuny. Tracz przed trafieniem do wiezienia jest religijnym człowiekiem, wierzącym w kraj i boga. W wiezieniu poznaje człowieka, który całkowicie
@rybofski: Na serial o czarcie mam taki pomysł - może głupi, może mądry, sama nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°):
Byłoby dwóch aktorów i dwa przeplatające się wątki. Pierwszy wątek to współczesny, w którym gra oczywiście pan Dariusz Kowalski, a drugi to lata'90, które można określić jako Tracz- the beginning. Ze smutkiem stwierdzam, że w tym wątku o początkach Tracza raczej nie mógłby zagrać pan Kowalski -