Wpis z mikrobloga

Miałem dodać mapę trasy wczoraj, ale się nie wyrobiłem. Wieczorem byłem jeszcze na koncercie Iron Maiden we Wrocławiu :)

TRASA:
1. Start z Sieradza 6 lipca
2. Dzień u dziewczyny pod granicą z Czechami
3. Praga
4. Droga na Grossglockner
5. Jezioro Garda i kolejka na Monte Baldo
6. Przełęcz Stelvio
7. Mediolan
8. Monako
9. Piza
10. Być może Florencja
11. Rzym
12. Monte Cassino
13. Neapol i Pompeje
14. Tirana
15. Zamek w Kruje i Rozafa
16. Dubrownik
17. Zaton
18. wodospady Krka
19. Być może Plitwickie jeziora
20. Zadar
21. Lublana
22 Zagrzeb
23. Budapeszt
24. Bratysława i postój u kumpla
25. Wiedeń
26. Powrót do domu po 5600km trasy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zapraszam do obserwowania mojego tagu - #cabajonamoto gdzie będę umieszczał zdjęcia i opisy z tej wyprawy ( ͡° ͜ʖ ͡°). Startuję już za dwa dni!

#podroze #podrozujzwykopem #turystyka #motocykle
Cabajo - Miałem dodać mapę trasy wczoraj, ale się nie wyrobiłem. Wieczorem byłem jesz...

źródło: comment_W1QsanyoHDeZpU6w4L6K8n0wzdn4aKRJ.jpg

Pobierz
  • 49
@Cabajo: Jadąc zahacz o Bośnię. Dużo ciekawsze miejsce niż Chorwacja no i ceny mają normalne a nie z sufitu, a Bośniaczki zachwycają urodą. Plitvice biją na głowę Wodospady Krk-a. Jak masz jechać w któreś miejsce to proponuję właśnie na Plitvice. Co Prawda w Krk można się zanurzyć w wodzie, ale tez nie zawsze.
@Cabajo: jedziesz sam czy z kimś? Jak to wychodzi kilometrowo/dzień? Nie boisz się, że braknie Ci paliwa w jakimś zadupiu bez stacji? Nigdy nie byłem na takie wyprawie, ale brzmi świetnie, chyba się przejadę w 2017.

EDIT: ok, widzę że jedziesz sam
@wzr1one: @jabl: Paliwo do 2 tys zł, noclegi z couchsurfing ewentualnie camping pod namiotem. Generalnie ze wszystkimi zabytkami, opłatami, promem chciałbym się zamknąć w 3 tys zł. Dziennie ok 500km - tyle jeździłem w Norwegii rok temu i było okej. Jak jadę jakąś mniejszą droga to tankują jak tylko widzę stację, nawet za te 20zł ;) Poza tym mam wykupione ubezpieczenie i o paliwo, przebita oponę itp się nie martwię
@Cabajo: powiedz mi, ile ma kosztować prom? rozważam podobną trasę (tylko nie wracać brzegiem chorwacji, a głębiej w ląd) autem. Dorzuć sobie Mostar, z przejazdem przez góry (nie główną trasą, tylko bocznymi drogami) i Durmitor w Czarnogórze.
@MaciejPN: z tego co pamiętam około 270zł za 1 osobę + motocykl bez kabiny. O widzisz, dzięki za sugestię. Będę na bieżąco modyfikował trasę więc może się uda i tam zajechać. Niestety wiadomo, że wszystkiego po drodze nie zobaczę bo za mało czasu mam :)
@kj5: 12,9tys, kupiony rok temu. Przebieg miał kręcony na pewno bo musiałem rozrząd wymieniać i ogólnie motocykl doprowadzić do stanu idealnego. :) Pozostało tylko kolektory przeczyścić
@Cabajo: Chętnie bym się z tobą wybrał :D Być może nie tak daleko ale chętnie za granicę bym pojechał. Jaki koszt kufra i stelażu?
Drugie pytanie. Co zabierasz ze sobą? Jak z jedzeniem? Jakie ubranie zabierasz?