Wpis z mikrobloga

Mirasy remontowe, kolejne pytanie mam, zagwozdkę, z tatą się zastanawiamy. Otóż - przyjechała wanna/kabina. Zestaw jest pełny pełniutki, ze wszystkim co potrzebne. Ale coś nam tu ŚMIERDZI :D

Otóż, na zdjęciu jest część, która jest odpływem. Czy to nie wymaga zamontowania syfonu? Wiadomo, że bez tego będzie waliło z odpływu, w zestawie nie było nic syfonopodobnego, a zestaw, jak mówiłam, jest pełny pełniutki.

Jak sądzicie?;>

#remontzkhaleesi <-- już niedługo zdjęcia z samego remontu, jutro zaczynam demolkę ;DD #remontujzwykopem #budujzwykopem #hydraulika

Khaleesi - Mirasy remontowe, kolejne pytanie mam, zagwozdkę, z tatą się zastanawiamy....

źródło: comment_rfQeCiFtk05io3Ht9aW8qCp8G5qEvo98.jpg

Pobierz
  • 36
@Khaleesi: no to co pokazujesz to jest już syfon, jak ci zresztą inni napisali. Zobacz (o ile się da rozkręcić dolną część od tej bardziej biało-kremowej) - że tam jest taka malutka komora przelewowa.
Tylko że współczuje, bo to guano się zapycha tak masakrycznie szybko włosami piaskiem itp...
@Khaleesi kolega @satyricon dobrze mówi, smierdziec nie będzie na pewno, ale polecam podłączenie na sztywno, jakaś rurą, a nie harmonijka, bo jak szybko go zalozycie, tak samo szybko go będziecie przepychac, bo niemiłosiernie zarasta wszelakiej maści włosami i innym ustrojstwem
@Igrekpl: problem jest taki, że wanna będzie montowana we wnęce i odpływ będzie bardzo daleko i niewygodnie montowany, więc prawdopodobnie harmonijka jest jedynym rozwiązaniem, co i tak ja będę musiała podłączać, nie tata, bo jestem mniejsza i chudsza ;D
Ktoś mi wyjaśni jak to działa i czemu ma przez to nie śmierdzieć? ;>


@Khaleesi: Jeżeli nawalisz syfu, i nie będziesz używać, to będzie z tego walić jak z murzyńskiej chaty. Przy normalnym użytkowaniu woda "stojąca" jest raczej czysta.
Ale tak jak napisali wyżej, te syfony niestety mają to do siebie, że szybko łapią wszelkiej maści syf i się potrafią zapychać.
@Khaleesi o ile się nie mylę w środku jest odstojnik i taka rurka która trzyma poziom wody, walić nie będzie na pewno, montowalem już setki tych syfonow, tylko nie harmonijka bo moje sumienie hydraulika nie pozwoliło by mi zrobić takiej kaszany :D