Wpis z mikrobloga

Proste pytanie związane z postrzeganiem roli mężczyzny w domu pośród mirków. Oczywiście każda odpowiedź zawiera znaczeniowo poprzednie (z wyjątkiem pierwszej). Pytam z ciekawości, bo przy okazji prac w domu rodzinnym (do których w ramach powrotu zostałem zaciągnięty) widzę pokoleniowy spadek umiejętności. Mój dziadek prezentuje opcję 5, ojciec opcję 4, ja opcję 3, natomiast mój młodszy brat zdaje się okolice opcji 2, przy czym pokolenie najstarsze nad owym stanem rzeczy bardzo ubolewa. Jak to u was wygląda.

Ostatnia odpowiedź zawiera również umiejętność konstrukcji i naprawy prostych, domowych układów hydraulicznych i elektrycznych. Oczywiście pytam o samodzielną pracę, nie o pomaganie komuś, kto się na tym zna ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pytanie #kiciochpyta #ankieta #dom #remont #remontujzwykopem

Jakie umiejętności z kategorii remontowo-budowlanych powinien współcześnie posiadać dorosły mężczyzna

  • Może posiadać dowolne, nie ma takich, które posiadać powinien. 18.5% (24)
  • Wbić gwóźdź, przykręcić śrubkę. 5.4% (7)
  • Sprawnie posługiwać się podstawowymi narzędziami ręcznymi 26.2% (34)
  • Solidnie wykonać drobne prace remontowe 21.5% (28)
  • Wykonać jakiekolwiek nienadzwyczajne prace remontowo-budowlane, włącznie z montażem i naprawą prostych domowych układów hydraulicznych i elektrycznych 28.5% (37)

Oddanych głosów: 130

  • 8
@zavalita: troche umiem, rzeczy które wymagają logicznego myślenia dedukcji oraz podstawowego zestawu narzędzi jestem w stanie ogarnąć bez problemu. Natomiast domu własnymi rękoma nie umiałbym postawić.
@zavalita: Ten wspomniany przez Ciebie spadek umiejętności wynika z charakteru czasów, w jakich przyszło nam żyć. Wiadomo, dawniej było trudniej, ogarnięcie tematu prac remontowo-budowlanych często stawało się musem. Obecnie zaś znacznie prościej jest skorzystać z Internetu albo zwyczajnie wezwać specjalistę.
Chociaż akurat Polacy nie są jeszcze tak "opóźnieni" pod tym względem. Pamiętam jak kiedyś jeden Mirek opisywał, że u niego w pracy w Anglii spaliła się żarówka i szef chciał wzywać