Wpis z mikrobloga

Po dzisiejszym ataku pro-rządowych Brygad Jerozolimskich na Handarat, rebelianci pojmali 13 letniego chłopaka. Pojawiło się nagranie gdzie bojownicy ugrupowania Harakat Nour al-Din al-Zenki chwalą się swoim jeńcem. Jak twierdzą, chłopak należał do Brygad Jerozolimskich.

Normalnie to byłby koniec tematu, gdyby nie drugie, makabryczne nagranie, które pojawiło się parę godzin później... Można było na nim zobaczyć jak rebelianci przeprowadzają egzekucje pojmanego 13-latka, obcinając mu głowę jakimś scyzorykiem...

Generalnie ugrupowanie Harakat Nour al-Din al-Zenki jest uznawane za islamistyczne, jednak media wielokrotnie wliczały je w poczet "umiarkowanej opozycji" i zdecydowanie nie stawia się go w jednym rzędzie z dżihadystami z al-Nusry. Żeby było ciekawiej, jest to także jedno z ugrupowań, które otrzymują od USA rakiety TOW. Jest to wszystko tym bardziej oburzające, że media próbują nam wmówić, że ta strona w jakiś sposób jest tą lepszą... Dodatkowo obecnie na twitterze trwa próba "pudrowania" całej sprawy przez tzw. "ekspertów"...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jak ktoś koniecznie chce zobaczyć nagranie z egzekucji to można wyszukać w Google:
‘Moderate Rebels’ behead a child

albo przejrzeć ostatnie tweety dr Szewko, powinno gdzieś tam być:
https://twitter.com/wszewko

ale uwaga, mocne +18 i zdecydowanie nie polecam.

#syria #bliskiwschod #wojna
Pobierz 60groszyzawpis - Po dzisiejszym ataku pro-rządowych Brygad Jerozolimskich na Handarat...
źródło: comment_6tH33qa0fWF6Wvp3ET8uhep8pEF49aiE.jpg
  • 76
ale bombardowanie beczkowymi i mordowanie dzieci czytaj Hamzy Ali Al-Khateeb'iego przez assada jest spoko


@Sniper12: Generalnie to nie biorę udziału w tych licytacjach kto gorszy i kto zabił więcej "hell cannonami" czy bombami beczkowymi.

Zrobiłem wpis, bo szczerze, w życiu bym nie przypuszczał, że taki numer odstawią. Wiem, że daleko im do bycia "umiarkowanymi" ale jak rano oglądałem ten film z pojmania to nawet przez sekundę mi przez myśl nie przeszło,