Wpis z mikrobloga

Murki, powiedzcie mi co można pozwiedzać w takim Zamościu oraz w Krakowie w dwie osoby :D Wyjeżdżam,a za bardzo jeszcze planu nie ustaliłem co gdzie i jak ( ͡° ͜ʖ ͡°). Czy Pałac w Zamościu starczy na dzień zwiedzania? Bo tyle tam będziemy. No i co w Krakowie, niby tyle tego a tylko dwa dni chodzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wole opinie normlanych osób, bo jak przeczytałem jak w internecie opisuje się moje miasto pod względem turystycznym, to nie ufam już takim stronom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#podrozujzwykopem #zamosc #krakow
  • 16
@OmarBongo: to leć klasyką, Wawel, Smok Wawelski (!) potem Drogą Królewską na Rynek z Mariackim i po drodze z Wawelu kościółkami św. Andrzeja, Piotra i Pawła, Wojciecha, Sukiennice, spacer po Plantach (dzięki Plantom Barbakan i Teatr Słowackiego też zobaczysz, a co!). A na drugi dzień Kazimierz z Muzeum Inżynierii Miejskiej albo Kopce, Tyniec, Zakrzówek i zieloność. Tzn. ja bym tak kogoś brała, gdybym miała pokazać Kraków w skrócie. Chyba, że bardzo
@OmarBongo: zamość sam w sobie to tak jak wspomnia @smylas 1 dzień oglądania maksymalnie ale ja polecałbym ogólnie wyprawę na roztocze ale to już trzeba sobie troche czasu zarezerwować.
A żeby dodać coś konkretnego to oczywiście odbudowane fortyfikacje, rotunde i muzea w zamościu
@OmarBongo: Zamość jest troszkę do zwiedzania ale zamku Zamoyskich nie zwiedzisz, bo jak pisali wyżej jest tam sąd, w Klemensowie jest pałac Zamoyskich, polecam roztocze Krasnobród, Szumy, Zwierzyniec. W Zamościu polecam Arsenał zobaczyć, piękna starówkę renesansowe kamieniczki, przepiękny park z fontannami które zostały jakiś rok temu zamontowane na starówce może wieczorem będzie jakiś występ, koncert, ale nie jestem pewien. W Zamościu jest super zoo to polecam bardzo serdecznie