Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki. Poszukuję nowego laptopa, jestem studentem Politechniki (MBiM). Mój budżet jest dosyć ograniczony - do 2500 zł. Potrzebny będzie do AutoCADa, Inventora i właśnie nie wiem co mnie teraz będzie czekać po 2 roku, wiem o jakiś zasobożernych programach do MES. Na obecnym lapku ( i3-350m, Radeon 6370m, 3GB RAM) nawet AutoCAD ledwo co działa. Ważna jest tu matryca Full HD, jednak w tej cenie o to bardzo ciężko. Obecnie myślałem nad kupnem ASUS R556LB-XO153D-8 (i5-5200U, 940m, 8GB) i dokupieniem jakiegoś używanego monitora Full HD. Nadal się zastanawiam. Mam kilka pytań:

1. Czy naprawdę Lenovo jest takie złe? Tak często się psuje? Jeszcze się naczytałem o ich serwisie (z serwisami to chyba w większości jest problem). Dlatego obecnie odrzucam Lenovo.
2. Czy procesory niskonapięciowe (U) są naprawdę tak beznadziejne?
3. Jak wypada starcie Nvidia 940m vs Radeon R9 375M. Która lepsza? Widzę, że w benchmarkach wygrywa Radeon a w grach (na których mi aż tak nie zależy) Nvidia. Chociaż patrząc się na moje przygody z Radeonami (dokładniej z ich sterownikami) jednak wolę Nvidię.

Przepraszam, że się aż tak rozpisałem.
PS. Przeglądałem polecanelaptopy.blogspot.com
#laptopy #laptop #cokupic #kiciochpyta #informatyka
  • 10
@segbas: Też bym polecił coś polesingowego, ja mam HP 8560w i jedyna wadą jest jego waga i do wszystkich programów 3D jest super, ale niestety do bardziej wymagających gier się nie nadaje