Wpis z mikrobloga

4 526 - 1 = 4 525

Tytuł: „Europa Walczy 1939-1945”
Autor: Norman Davies
Gatunek: Historia
★★★★★★★★

Skorzystałem z dobrodziejstwa audiobooków na youtube i słuchałem tej książki podczas rekreacyjnego pykania w FIFE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Davies unie rewelacyjnie pisać, świetnie się słuchało jego rozważań na tematy znane mi dość dobrze, jednak ułożone w kolejności, wraz z ocenami profesora polonofila tworzy to zupełnie nową jakość. To przyjemność posłuchać tak wrażliwego humanisty. Książka jest niejako polemiką z anglosaskocentrycznym sposobem postrzegania wydarzeń II WŚ. Oberwało się brytyjskiej propagandzie, amerykańskiej, czy zachodnim apologetom ZSRR, ale w zasadzie każdemu, kto zakłamywał rzeczywistość. Nie dziwię się, że Normana Daviesa odznaczono w Polsce Orderem Orła Białego. To prawdziwy polski przyjaciel, polska wtyka w brytyjskiej debacie akademickiej. Zresztą, gdyby inne kraje na wschód od Polski również były "zachodnie", myślę że też wyróżniłyby Daviesa.
Teraz jestem w trakcie słuchania Zaginionych Królestw, ale jest znacznie mniej ciekawie. Prawdopodobnie rzucę to i zabiorę się za Boże Igrzysko.

#bookmeter #historia

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz appylan - 4 526 - 1 = 4 525

Tytuł: „Europa Walczy 1939-1945”
Autor: Norman Davies...
źródło: comment_BoPjqMERoZB7rwcY3y2EtcFXFXCc0JDn.jpg
  • 2