Wpis z mikrobloga

#szybowce No proszę 40 osób obserwuje ten tag :) Mam pytanie ile kosztuje lot jako pasażer szybowcem. Rejon Szczecin. Widziałem ceny kursów i nie są aż tak kosmiczne. Pewnie to fajne hobby więc chciałbym sie przelecieć jako pasażer i zobaczyć jak to jest :) Może mi się spodoba? Nie wiem, ale chce spróbować. #lotnictwo
  • 30
@RobieStrony mowila ze 10 minut ale to zalezy od warunkow bo moze byc dluzej. Myslisz ze moge powiedziec na godzine? :) to jakas kobieta byla. Numer dal mi Pan z aeroklubu w Szczecinie.
@RobieStrony
@prykpryk wlasnie jestem po. Zajebiscie. Ale 100 zl za 5 minut latania to tak srednio bym powiedzial. Juz nie chodzi o to ze zdzierstwo ale czlowiek nawet sie nie nacieszył: ( bylo warto. Ale moze mi jakos pomożecie polatac szybowcem lub jakims malym samolotem troche dluzej? normalnymi samolotami latalem wiele razy ale to jednak zupelnie co innego... polećcie cos: ) a tu foto z dzis.
Pobierz ziobro2 - @RobieStrony 
@prykpryk wlasnie jestem po. Zajebiscie. Ale 100 zl za 5 minu...
źródło: comment_KAkGPEExbEXNScVS65TTk5Z2wtEaJTkO.jpg
@ziobro2: Jak dłużej to drożej. Pogadaj z kimś w aeroklubie albo tej szkole przy aeroklubie, może ktoś kto robi sobie nalot zabrałby cię a ty byś dołożył się do kosztów paliwa/wypożyczenia. A najlepiej rozważ szkolenie szybowcowe :)

Zdjęcie przynajmniej sprzed 2 dni, prawda?
@ziobro2: Zakładam szkolenie startów za wyciągarką. Zazwyczaj około 4000zł za szkolenie podstawowe. Robisz tam 50-70 lotów po kręgu czyli to co dziś. 1-2 loty jest dłuższych (na termice lub za samolotem) w celu nauki wyprowadzania z korkociągów. Na koniec jest 5 lotów samodzielnych.

Dalej do licencji potrzeba ogółem 15h nalotu (po podstawówce jest około 5h). W tych 10 godzinach nauka lotów na termice (3 loty z instruktorem - min. 5h, 3
@prykpryk czyli Ile hajsu musialbym dac aby cos zaczac robic na poczatek? No niewiem. Porownujac z prawkiem na auto to 1600 zl godziny + teoria. a tutaj? A duzo jest nauki?