Wpis z mikrobloga


Hej Mirki i Mirabelki.Chciałbym ograniczyć dowolnie zapotrzebowanie/zużycie GPU i pamięci karty graficznej.
W niektórych grach można to zrobić zmniejszając fps , rozdzielczość detale ......
Co jednak zrobić kiedy takich opcji gra nie posiada , albo są niewystarczające
Czy istnieje jakiś program bądź ustawienia
  • 11
@Zgrywuss: po pierwsze jaka karta, amd w swoich kartach ma frame rate control - ograniczenie liczby fps, w najnowszych polarisach możesz ustawić konkretne taktowania pod konkretną grę co bardzo zmniejsza zużycie prądu bo np w takim csie czy lolu karta sobie mozę chodzić na tych 500-800 mhz i osiągać wystarczającą płynność i pobierać jakieś smieszne 40-50W
@Gruby_Mirek:
1 Nie Przeklinaj !!! Do mnie
2 Piszę pogrubionym bo mi się bardziej podoba , chciałbym żeby każdy pisał pogrubionym
3 Jak masz pretensje że istnieje opcja pisania pogrubionym tekstem to zgłoś się do adminów Wykop'u
@Zgrywuss: Ja używam programu Dxtory do ograniczania liczby fps w grach. Jak gram w mmorpg to mam odpaloną dużą ilość klientów które działają w tle, i ustawiam limit np na 10 fps, bo nie ma sensu aby gra wyciągała 60
@GSXR600: Dxtory to rozbudowany program do nagrywania sekwencji wideo z gier i innych aplikacji korzystających z biblioteki DirectX lub OpenGL. Aplikacja zawiera wszystkie niezbędne narzędzia i funkcje do przechwytywania obrazu oraz wykonywania zrzutów ekranowych.
Ale ja nie chce zamulac pc dodatkowo nagrywaniem gier czy cos